Задача визначення рівня інтелекту завжди викликала інтерес як у дослідників, зосереджених на проблемах велику науку, так і у звичайної людини, стурбованого надходженням дітей до вищого навчального закладу. Вирішувалося це завдання теж по-різному.
Інструкція
- Переконайтеся в тому, що поняття «коефіцієнт інтелекту» визначено вірно: кількісне вираження рівня інтелекту, тобто порівняння вибраних показників рівня інтелекту проводиться по відношенню до среднестатическим показниками тієї ж вікової групи.
- Не лякайтеся пропонованих тестів — всі існуючі методики розраховані на визначення здібностей мислення, а не рівня інформованості або ерудованості. (Саме поняття «коефіцієнт інтелекту» спирається на, так званий, фактор загального інтелекту.)
- Ознайомтеся зі схемою визначення коефіцієнта — завданням розробників було домогтися такого стану справ, щоб середньостатистичний рівень дорівнював 100 балам (процентами, залежно від використовуваної методики). Половина всіх тестованих показує результати від 90 до 110, а чверть — за межами цих значень. За прийнятою в США статистикою середній випускник університету має показник в 115, а відмінник — від 130 до 140 балів.
- Зверніть увагу на той факт, що, хоча поняття «коефіцієнт інтелекту» було введено В. Штерном в 1912 році і використовується до теперішнього моменту, коректність існуючих методик досі ставиться під сумнів багатьма серйозними дослідниками.
- Пам’ятайте, що вплив на результати тестування надають:
- Спадковість;
- Оточення (годування дитини грудьми підвищує його коефіцієнт на 7 балів);
- Здоров’я (нестача йоду знижує показники на 12 балів);
- Вік. - Скористайтеся методикою «Інтелектуальна лабільність», що дозволяє прогнозувати рівень навченості тестованого або виконайте «Короткий орієнтовний тест», розроблений В. Бузини і Е. Вандерлінком для вимірювання інтелектуальних здібностей.
- Пройдіть ТЕІ-2010.А (Тест ефективного інтелекту), призначений для визначення здатності до практичного вирішення інтелектуальних завдань або скористайтеся найбільш популярним тестом Айзенка для вимірювання коефіцієнта інтелекту (IQ).
Зверніть увагу
Не користуйтеся переважною поширюваними в інтернеті тестами на визначення рівня інтелекту, оскільки вони не надають коректної обробки результатів. Виберіть офіційні сайти для визначення результатів тесту Айзенка.