Як додати скрипти

Як додати скрипти

Щоб пожвавити інтернет-ресурс, додати йому нові функціональні можливості, організувати інтерактивне спілкування відвідувачів між собою або з віртуальними партнерами в особі програмного забезпечення сайту, на нього додають різноманітні скрипти. Підбір скриптів залежить від цілей та індивідуальних переваг власника ресурсу, а от процедура додавання їх на сайт буде схожа для всіх скриптів. Давайте її розглянемо докладно.

Інструкція

  1. Щоб додати вибрані скрипти на сайт їх спочатку слід завантажити до себе в комп’ютер, распаковать (якщо вони поміщені в архів) та ознайомитися з інструкцією. Ми всі належимо до інструкцій як до чогось корисного, але нудного і не дуже потрібного, але ж серверний скрипт, встановлений неправильно може безповоротно зіпсувати ваш сайт! До того ж, автор може вказати на корисні, але не очевидні особливості скрипта, які ви зможете використовувати.
  2. Файл скрипта може бути один або декілька — для роботи можуть бути потрібні різні бібліотеки функцій, файли стилів, зображення і т.д. Все необхідне треба завантажити на сервер сайту, дотримуючись структуру каталогів (якщо файли розміщені в папки). Робити це можна спеціальною програмою — ФТП-клієнтом. Наприклад, FlashFXP, Cute FTP, WS FTP, FileZilla, Smart FTP і т.д. Такі програми бувають і платними і безкоштовними, знайти підходящу в мережі не складе труднощів. Завантаження відбувається по ФТП-протоколу (File Transfer Protocol — «протокол передачі файлів»). Але можна завантажити всі файли і безпосередньо через браузер, не використовуючи додаткових програм. Для цього слід скористатися файл-менеджером, який входить до складу практично кожної системи управління сайтом або панелі управління хостинг-провайдера. На жаль, єдиного стандарту ні на системи управління, ні на панелі хостерів не існує, тому вам треба знайти — де саме у вашому варіанті розташований цей файл-менеджер.

    Після завантаження файлів на сервер, можливо, будуть потрібні додаткові операції з ними. Якщо це серверний скрипт (наприклад, на мові PHP) і він в процесі роботи змінює файли, то буде потрібно закріпити за ним це право редагування. Чи потрібно це — повинно бути написано в інструкції до скрипту. Така операція називається «установка прав користувача» або CHMOD (абревіатура від CHange MODe). В інструкції має бути описано які значення яким файлам слід виставляти. Як правило, щоб скрипт мав можливість редагувати файли, їм слід виставити атрибут читання = 777, а самому записуючого файлу = 755 або 644.
  3. Після завантаження файли буде потрібно підключити до сторінок сайту. Ця операція суто індивідуальна для кожного скрипта — тут вже без інструкції від автора не обійтися. У найпростішому варіанті вам буде потрібно додати посилання на JavaScript-файл в html-код сторінки. Таке посилання може виглядати так:

    <script type=»text/javascript» src=»myJavaScript.js»> </ script>

    Розташовуватися вона повинна перед тегом </ head> потрібної сторінки. Для php-скрипта аналогічний тег може виглядати так:

    include «myPHPscript.php»;

    Цей тег повинен вставлятися відразу після <? Php на початку php-файла. Але якщо скачаний вами скрипт не має інструкцій з установки, можливо, буде краще пошукати йому заміну.