Як дотримуватися траур


 

Незважаючи на всі принади життя, не можна уникнути і сумних моментів. При такому важкому і сумним подію, як смерть людини, необхідно дотримуватися траур на знак скорботи і печалі.



Інструкція

  1. Дотримуйтесь звичаї країни, в якій живете. При призначенні жалоби на державному рівні у зв’язку зі смертю великої кількості людей витримаєте хвилину мовчання на знак поваги до загиблих і солідарності з рештою населення країни у вираженні співчуття їх родинам. Державні прапори будуть приспущені, а розважальні телепрограми скасовані.
        
  2. Носіть одяг чорних тонів при смерті родича або друга. Глибокий траур увазі, що весь одяг на вас повинна бути чорного кольору, а при полутрауре допускається носити тільки один чорний предмет, наприклад, сукня або головний хустку.
        
  3. Дотримуйтесь траур відразу після смерті людини. Тривалість жалоби залежить від ступеня близькості вам покійного. Наприклад, після смерті чоловіка покладається дотримуватися траур протягом року, а втратили дружину повинні бути в жалобі півроку. За батькам сумують рік, за менш близьким родичам від трьох місяців до півроку.
        
  4. Утримайтеся від розваг і відвідування свят, вступу в шлюб під час трауру. Не варто влаштовувати пишні урочистості, веселитися, співати і танцювати. Не відмовляйте собі в спілкуванні. Якщо відчуваєте, що вам важко, відчуваєте потребу поговорити про свою втрату, виплакатися, то не соромтеся виражати свої емоції.
        
  5. Моліться за покійного, гаряче і від щирого серця, якщо є віруючою людиною. Крім зовнішніх атрибутів жалоби, це важлива умова дотримання жалоби. Якщо померлий був хрещений, замовте сорокоуст, а на дев’ятий та сороковий дні після його смерті потрібно відслужити панахиду. Не забувайте згодом згадувати ім’я померлого, отримане ним під час проведення обряду хрещення, в молитвах за упокій.
        
  6. Завесьте дзеркала в будинку померлого до похорону. Також прийнято зупиняти годинник, що знаходяться в приміщенні.