Як довести передачу грошей

Як довести передачу грошей

Довіряючи одне одному, громадяни або юридичні особи часто дають у борг знайомому або другу пристойну суму грошей, не оформляючи письмово свою домовленість. Хтось, користуючись довірою, не повертає борг або зволікає передачу грошей. А буває так, що одна сторона трагічно гине, і довести передачу грошей ще складніше. Як не потрапити в халепу і укласти угоду так, щоб були докази? Уважність, обережність і обізнаність стають запорукою вашої безпеки.

Інструкція

  1. Укладайте письмовий договір, коли даєте гроші в борг. Будьте уважні і ретельно пропишіть всі нюанси. Крім основних даних про обидві сторони, сумі позики, терміни повернення і відсотків по позиці, способу оплати, пропишіть про всяк випадок форс-мажорні обставини.

    Позика — договір, вид відносин із зобов’язаннями, коли одна сторона (Позикодавець) передає у власність другій стороні (позичальникові) грошові кошти або товари, що володіють родовими ознаками (об’ємом, числом, мірою), а через фіксований термін Позикодавець зобов’язується повернути рівну суму грошей або еквівалентні товари.

    У статті 808 Цивільного Кодексу РФ написано про те, що договір позики повинен бути укладений між громадянами у письмовій формі, коли сума позики більше десяти мінімальних розмірів оплати праці. Якщо обидві сторони є юридичними особами, то незалежно від суми, угода фіксується письмово.

    Хоч законом і не потрібно, але договір можна завірити у нотаріуса. Так ви можете додатково перестрахувати себе.

    Усний договір позики між фізичними особами, достатній для звернення до суду, можливий тільки, якщо сума переданих грошей менше 10 МРОТ.
  2. Візьміть розписку з людини, коли передаєте йому гроші. Договір позики буде визнано укладеним і набере чинності тільки тоді, коли є факт передачі грошових коштів. І якщо передача грошей ніде не зафіксована, то договір буде визнано судом як неукладений (Стаття 812 Цивільного Кодексу РФ). Можна заперечити такий договір по безгрошової. Для доказів передачі грошей розписка більш значима, ніж договір. У папері вказуйте суму позики, термін повернення, паспортні дані обох сторін.

    Визначте відсотки за користування даною сумою грошей і вкажіть термін повернення відсотків. У розписці повинні бути власноручні підписи двох сторін і дата, коли передані гроші. При складанні документа використовуйте фрази «дійсно отримав грошові кошти», «передав грошові кошти». Слова «зобов’язуюсь повернути», «зобов’язуюсь передати» не можуть довести факт того, що сталося.
  3. При поверненні боргу, щоб довести передачу грошей, фіксуйте це дія письмово. У суді підтвердженням повернення грошей можуть служити тільки письмові докази. Усних доказів, а також показань свідків про погашення боргу не достатньо. Тепер вже займодавец пише розписку про отримання грошей і ставить свій підпис. При цьому оформляйте розписку обов’язково у двох примірниках. Позичальник один примірник залишає собі як доказ того, що він повернув кошти. У разі повернення всієї суми цілком допускається просто знищити першу розписку, в якій фіксувалася передача грошей позичальнику.
  4. Крім розписки підтвердити існування договору позики ви можете будь-яким документом, що фіксує передачу грошових коштів. Це може бути акт прийому-передачі грошей, квитанція, прибутково-касовий ордер або інший документ.