Економічно розвинена Канада по праву займає одне з провідних місць в світовому рейтингу за рівнем проживання. Безкоштовна освіта і охорона здоров’я, низький рівень безробіття, безпека і соціальний захист приваблюють з цієї країни іммігрантів із багатьох країн, включаючи і жителів України.
Вам знадобиться
- Паспорт;
- Свідоцтво про народження;
- Диплом про освіту;
- Документи, що підтверджують досвід роботи;
- Результати іспиту з англійської або французької мови;
- Фінансові документи (виписка з банку, документи про наявність нерухомості тощо)
- Медичний висновок.
Інструкція
- До початку процесу імміграції з України до Канади дізнайтесь, і зберіть інформацію про державний устрій країни, особливості проживання, вартості оренди житла та проїзду на міському транспорті, умови виходу на пенсію і т.д. На офіційному сайті Посольства Канади в Україну ознайомтеся зі списком імміграційних документів, які вам потрібно буде підготувати.
- Якщо зібрана інформація вас задовольняє, а рішення і бажання змінити місце проживання остаточно, то наступним вашим кроком стане вибір категорії, за якою можна іммігрувати до Канади. Імміграція в Канаду з Україною можлива за тими ж програмами, що і для всіх інших громадян СНД:
- Категорія «Кваліфікований спеціаліст». Канада надає можливість імміграції кваліфікованих спеціалістів у тих областях, які є пріоритетними для економіки країни. Оцінка рівня професіоналізму та особистих даних, включаючи стан здоров’я, проходить за бальною системою;
- Сімейна категорія. Якщо ваші близькі родичі проживають в Канаді, і готові виступити спонсорами витрат, необхідних при імміграції, а також зобов’язуються нести витрати на проживання в перший час, сміливо приступайте до підготовки необхідних документів;
- Бізнес категорія — дає можливість надання ПМЖ для інвесторів, підприємців, а також людей, чия діяльність вже проходить в Канаді. Також вона підходить для спортсменів, фермерів і людей мистецтва;
- Якщо з яких-небудь причин вам не підходять перераховані категорії, існує ще ряд провінційних програм, за якими ви також можете в’їхати в Канаду. Але слід врахувати той факт, що якщо ваша заявка буде задоволена, оселитися вам необхідно безпосередньо в тій провінції країни, в яку і пройшли відбір. - Подайте документи в канадське посольство. Новий Закон з імміграції Канади тепер скасовує надання можливості самостійного вибору місця подачі та реєстрації імміграційних документів. Таким чином, якщо раніше була можливість подати документи у консульські відділи Посольства Канади в Києві, Москві та Варшаві, тепер громадяни України можуть пройти реєстрацію тільки в консульстві канадського посольства, що знаходиться в місті Київ.
- Після подачі імміграційних документів вам надішлють рекомендації та повідомлення про запрошення на інтерв’ю та проходження медичної комісії, або повідомлення про відмову. Процедура розгляду документів може тривати до 12 місяців.
- Пройдіть медичний огляд і отримаєте висновок про стан здоров’я. Для мешканців України це можливо зробити тільки в медичних відділах при консульстві канадського посольства в Києві, куди заявник і члени його родини будуть запрошені після інтерв’ю.