Серед людей, що мають які-небудь захоплення, виділяються моделісти. Зазвичай таке хобі вибирають для себе ті, хто відрізняються особливою старанністю та наполегливістю. Адже збірна пластикова модель повинна бути максимально схожа на оригінал. Для цього потрібно докласти достатньо зусиль, витратити чимало часу і, звичайно ж, навчитися акуратно фарбувати.
Вам знадобиться
- Модель
- Фарба (бажано емаль)
- Ємності для розведення фарби (якщо потрібні)
- Набір пензликів (балони з аерозольною фарбою або аерограф)
- Просторе, провітрюване, добре освітлене приміщення
- Розчинник і невеликий шматок тканини
- Клейонка для покриття робочої поверхні
Інструкція
- Виберіть спосіб фарбування. Їх існує кілька: за допомогою пензля, балонів або аерографа. Кожен має свої переваги і недоліки, і може бути застосований як досвідченими моделістів, так і початківцями.
- Головною перевагою фарбування пензлем є те, що атрибути моделіста досить дешеві (хоча бувають фірмові пензлики, які зазвичай коштують дорого). Тим не менш, цей спосіб залишається самим маловитратними в порівнянні з іншими. Ще один плюс — простота. Зупинившись на даному варіанті, підберіть відповідну кисть. Можуть підійти художні з номерами 00, 01, 02, рідше використовуються товсті (03, 04, 06) для покриття об’ємних деталей лаком, нанесення імітації бруду, пилу і т.д. («Старіння» моделі шляхом нанесення слідів експлуатації, тобто патьоків бруду, дорожньої пилу, іржі, подряпин, називається везерінгом). Перед процесом поверхню бажано вимити з миючим засобом або обробити наждачним папером. Справа в тому, що на занадто гладкий пластик фарба практично не лягає. Тому потрібно створити шар, за який вона буде чіплятися. Фарбування зазвичай здійснюють не менше двох разів. Тримати модель або її частини необхідно в заздалегідь приготовленому утримувачі. Сушити забарвлені деталі краще відповідно до інструкції додається до фарби. Сушіння може зайняти близько доби. Добре виглядає покрита лаком модель.
- Фарбування за допомогою балонів з аерозольною фарбою також має ряд переваг і недоліків. До перших відноситься те, що цей спосіб займає мало часу і є досить зручним, а сушка може зайняти близько 20 хвилин. Головний же негативний момент — велика витрата фарби. Також балон у процесі потрібно тримати на строго певній відстані від моделі. Інакше струмінь буде не діставати до поверхні (недокрас), або просто заллє її, утворюючи патьоки.
- Ще один спосіб здійснення задуманого — використання аерографа. Це пристосування, що дозволяє розпилювати фарбу дуже дрібної струменем під тиском. Величина струменя регулюється. Діапазон її розмірів досить великий. Можна створити або хмара, або практично пензлик. І в будь-якому випадку фарба ляже настільки рівно, що буде видно найдрібніші похибки на поверхні, що, в якійсь мірі, відноситься до недоліків даного виду фарбування. А значить, моделіст повинен дуже ретельно підготуватися: поглибити щілини, зашпаклювати і затерти стики. Висока ціна самого обладнання теж не найприємніший момент. При цьому після кожної фарбування необхідно розбирати і промивати аерограф розчинником, потім просушувати. Сама фарбування займає мінімум часу, а підготовча і заключна (мийка, чистка обладнання) стадії — значну його частину. Таким чином, даний метод підходить для неледачих моделістів.
- Вибравши найоптимальніший для вас варіант, можете приступати безпосередньо до роботи. Місце проведення повинне добре провітрюватися, бути досить просторим і яскраво освітленим. Розчинник і невеликий шматок тканини тримайте під рукою, щоб при необхідності видалити плями з рук, навколишніх предметів і з деталей при невдачі. Закрийте поверхню, на якій будете фарбувати, клейонкою або газетою. Бажано мати ємності для розведення фарби. Завершивши процес, залиште модель просушуватися. А пензлика або деталі аерографа ретельно промийте розчинником.
Корисні поради
Початківцям моделістам краще не використовувати світлі типи фарб, тому що вони видають все похибки поверхні моделі. При фарбуванні пензлем мазки краще робити розмашистими, що допоможе уникнути розлучень.