Як формувати кадровий резерв


 

Яким би згуртованим, сильним не був ваш колектив, рано чи пізно приходить час змінювати фахівців і керівників. І, незважаючи на те, що ринок праці переповнений людьми, які шукають перспективну роботу, підібрати заміну вельми непросто. Якщо ж ви продумали цю ситуацію, заздалегідь підготували резерв керівних кадрів, питання вирішиться автоматично.



Інструкція

  1. Розділіть процес формування резерву керівних кадрів на три основних етапи:
    1. Підбір кандидатів.
    2. Узгодження.
    3. Затвердження.
  2. З числа кваліфікованих кадрів підберіть кандидатів, добре зарекомендували себе на займаних посадах. При відборі претендентів особливу увагу слід звернути на такі моменти, як наявність профільної освіти, стаж і досвід роботи, результати професійної діяльності. Остаточний вибір зробіть після аналізу таких показників, як результати атестації і психологічних тестів, відгуки безпосередніх керівників.
  3. Складіть список резерву. У першій графі вкажіть посаду, на яку підбирається кандидат, та П.І.Б. основного працівника. Наприклад, начальник відділу логістики Іванов Іван Іванович. У другій графі — посада та П.І.Б. кандидата. У наступній графі — дату його народження, потім освіта (включаючи додаткове професійне, курси підвищення кваліфікації тощо). Якщо на одну посаду в резерв планується включити два і більше кандидата, вкажіть їх у списку окремими рядками.

  4. Як формувати кадровий резерв

                            Погодьте підготовлений проект списку з провідними фахівцями, відкоригуйте при необхідності і уявіть його на затвердження генеральному директору.
  5. Після затвердження списку резерву на керівні посади в компанії готовий. Для того, щоб він перетворився на діючий, починайте навчання і стажування кандидатів. Складіть план і навчіть їх на курсах підвищення кваліфікації за програмами підготовки резерву кадрів.
  6. Усі кандидати повинні пройти стажування на своєму підприємстві або на передових підприємствах галузі за кордоном. Її тривалість, як правило, не менше місяця. Обов’язкові документи, що підтверджують її проходження:
    - План стажування, затверджений керівником;
    - Звіт кандидата;
    - Відгук керівника стажування.

Зверніть увагу

Дієвість резерву легко перевірити. Якщо в список кандидатів включені одні працівники, а фактично заміняють керівні посади зовсім інші, резерв складений формально, своїх функцій він виконати не може.

Корисні поради

Як стажування на рідному підприємстві цілком може бути використаний період тимчасового заміщення кандидатом працівника, на посаду якого він включений в резерв.