Отримати чіткі і красиві фото акваріума досить складно, тому що риби постійно перебувають у русі. Знімки найкраще робити за допомогою дзеркального фотоапарата зі штативом або який-небудь інший опорою.
Інструкція
- Визначтеся з фокусною відстанню і відстанню до об’єктива фотоапарата. Для зйомки акваріума найбільше підходить зум-об’єктив з фокусною відстанню від 18 до 55 міліметрів. Виставите в настройках мінімальне наближення вашого об’єктиву, тоді в кадрі зможе поміститися найбільша площа акваріума.
- Переведіть фотоапарат в ручний режим налаштувань, так як тільки з його допомогою ви зможете виставити всі необхідні для отримання якісного фото значення. Автоматика, швидше за все, не дасть доброго результату.
- Виберіть значення чутливості матриці, яке позначається «iso». Чим вище це значення, тим більш коротку витримку ви зможете задати, що значно знизить вірогідність отримання змащеній фотографії, але вона може вийти трохи зернистою. Цей дефект легко прибрати за допомогою будь-якої програми постобробки. Тому краще за все буде зупинитися на значенні iso — 400.
- Встановіть середнє значення діафрагми. За рахунок високої глибини різкості ви зможете помістити в кадр більшу частину акваріума. Висока число діафрагми зробить фотографію занадто темною.
- Для того щоб рухомі об’єкти не вийшли змазаними, а малюнок — затемненій, встановіть достатнє значення витримки. Воно може коливатися в межах від 1 / 30 до 1 / 50 секунди. Експериментуйте і оцінюйте результат. Якщо при низькій витримці фотографії виходять дуже темними, зменшуйте значення діафрагми.
- Знімайте акваріум в приміщенні з вимкненим світлом. Спритних рибок фотографуйте в режимі «Спорт», а для загального плану оптимальним варіантом буде режим «Пейзаж». Фотоапарат краще розташовувати збоку, щоб відбите світло спалаху від скла акваріума не потрапив в об’єктив. Як тільки камера буде зафіксована в нерухомому положенні, ви можете приступати до зйомки.