При зйомці портретів фотографу важливо вловити виразу саме око. Але й окремо від особи, великим планом, вони стають прекрасним сюжетом для кадру і безмежним джерелом натхнення для фотохудожників. Кілька прийомів, що використовуються при зйомці очей.
Інструкція
- Не використовуйте спалах, особливо вбудовану у фотоапарат. Налаштуйте інші джерела світла, щоб очі були добре видні. Направте промені так, щоб не було видно зморшок на нижніх століттях (бувають зморшки і у двадцятирічних моделей!).
- Використовуйте режими макрозйомки або супермакро. У звичайному (портретному або, тим більше, панорамному) режимі очі не потраплять фокус, якщо піднести фотоапарат близько чи навести зум.
- Фотографуйте очі не тільки разом, а й по одному. Як відомо, права і ліва частини людського тіла тільки МАЙЖЕ симетричні. Верхню повіку одного з очей може бути трохи опущено, колір райдужки часто відрізняється.
- Пробуйте різні ракурси: фронтальний, бічний, три чверті. У кожному робіть кілька кадрів. Попередньо після кожного руху налаштовуйте баланс білого і підбирайте такий стан, в якому не видно недоліки моделі (ті ж зморшки). Рухайте і джерела світла.
- Не гидуйте макіяжем, навіть для чоловіків-моделей. Підводка і туш вигідно підкреслять форму і вираз очей. Віддавайте перевагу косметиці, яка змивається водою, щоб не мучитися з позбавленням від гриму.
- Оскільки фон практично не має значення, проводите зйомки в приміщенні. Так буде зручніше регулювати освітлення, і вітер не буде дути в очі моделі, викликаючи сльози.