Перед тим, як принести додому кошеня, подумайте, який раціон ви запропонуєте своєму маленькому вихованцеві: «натуральне» годування або готові корми. Як правило, при продажу кошенят кожен заводчик дає новим власникам рекомендації по годівлі, але деякі власники з якихось причин воліють складати свої власні раціони для своїх вихованців. Тому у цих власників шотландських висловухих кішок виникає питання: як годувати шотландського висловухого кошеня правильно.
Вам знадобиться
миски для води та їжі, корму.
Інструкція
- Забезпечте кошеняті вільний доступ до їжі і воді. На відміну від собак, кішки їдять часто і маленькими порціями. Ваш маленький кошеня може підходити до чашки з їжею до 20-30 разів на добу. Якщо ви вирішили годувати свого шотландського кошеняти натуральною їжею або консервованими кормами, то не рідше 4 разів на добу міняйте їжу в його мисочці на свіжу, так як така їжа дуже швидко зникає. А якщо ви годуєте малюка сухим кормом, то він може перебувати в мисці постійно.
- При натуральному годуванні, щодня давайте вашому кошеняті м’ясо. Це може бути м’ясо яловичини. Перед тим, як запропонувати його вашій вихованцеві, м’ясо необхідно виморозять 3-5 днів і давати в сирому вигляді, або злегка відварити. Кошенятам до 4 місяців м’ясо згодовують у вигляді фаршу або дрібно порізаним. М’ясо птиці (курку або індичатину) давайте тільки добре провареними, щоб уникнути зараження сальмонельозом. 3 рази на тиждень давайте вашому вихованцеві субпродукти (як яловичі, так і курячі) — печінка, серце, легені, нирки, рубець. Субпродукти давайте тільки в промороженому вигляді або відвареними. Печінка давайте 1 раз на тиждень і лише у відвареному вигляді.
- Рибу кішкам можна давати тільки морську, нежирних видів. Перед тим, як згодовувати рибу вашому шотландцеві, відваріть її, звільніть від усіх кісток. Не давайте кошеняті сиру або прісноводну рибу. Не зловживайте рибою, давайте її 1-2 рази на тиждень. При постійному поїданні риби (особливо в сирому вигляді), у кішок може розвинутися сечокам’яна хвороба.
- Молоко можна давати кошенятам тільки до трьох місяців. Далі організм багатьох тварин перестає його засвоювати. Перед тим як давати молоко, прокип’ятіть його. А краще замініть молоко на кисломолочні продукти: кефір або сметану низької жирності. Не давайте вашому кошеняті вершки. Навіть при самому низькому відсотку жирності цей продукт шкідливий для печінки тварини. Також не давайте і йогурти — як правило, всі вони містять цукор.
- Декілька разів на тиждень давайте вашому вихованцеві каші з рису, вівсяних пластівців, пшениці. Варіть їх на воді або молоці. Якщо ви варите на воді, то в ці каші додайте м’ясо, бульйон від м’яса і відварні овочі, перетерті в пюре. У каші можна додати і яєчний жовток. Якщо яйця не домашні, то обов’язково відваріть їх. Перетріть 1 жовток в пюре і додайте в кашу.
- При натуральному годуванні не забувайте про вітамінних добавках. Перед застосуванням будь-яких вітамінів, проконсультуйтеся з ветеринарним лікарем. Бачачи загальний стан кошеняти і знаючи його раціон харчування, ветеринар допоможе вам підібрати найбільш оптимальний для вашого вихованця комплекс вітамінів.
Доброю вітамінною добавкою буде травичка. Але в жодному разі не давайте траву з вулиці. Придбайте в зоомагазині спеціальну траву для кішок і, дотримуючись інструкції, проростити її. - Якщо ви вирішили годувати вашого шотландського висловухого кошеня готовими кормами, то вибирайте корму «Преміум» або «Супер преміум» класу. Ніколи не годуйте вашого малюка дешевими кормами — це може дуже погано позначитися на його здоров’ї, так як в таких кормах дуже мало м’яса як такого, зате багато субпродуктів (аж до шкури або пір’я) і недостатньо добре збалансовані вітаміни. При годуванні готовими кормами, не додавайте кошеняті вітаміни — їх достатньо в кормах. Вибирайте корм відповідний віку вашої кішки.
Зверніть увагу Зверніть увагу
Не давайте вашому кошеняті: смажену, копчену, солону, гостру їжу; шоколад і все солодке, що містить цукор; качку, гуску, дичина, свинину, баранину; будь бобові і картоплю.