Майбутній урожай багато в чому залежить від якості розсади, і, відповідно, від грунту, в якій її вирощували. У магазинах продаються грунти, спеціально приготовані для різних видів рослин — томатів, огірків, перців. Однак підготувати грунт під розсаду можна самостійно.
Інструкція
- Для приготування грунту можна змішати землю, взяту з дачної ділянки або з лісу, з перегноєм і мінеральними добривами. Якщо в якості субстрату ви вирішили використовувати торф, необхідно нейтралізувати його кислу реакцію з допомогою доломітового борошна або золи, а потім змішати з перегноєм або подрібненої соснової корою і додати комплексні мінеральні добрива.
- Перед висіванням насіння грунт необхідно продезінфікувати. Полийте його слабким розчином марганцівки або прожарити в духовці, щоб загинули хвороботворні мікроорганізми. Правда, після термообробки гинуть і корисні бактерії. Щоб їх відновити, додайте в грунт біогумус і полийте її ЕМ-препаратами, за інструкцією.
- Вирощувати розсаду краще в дерев’яних ящиках. Для поліпшення дренажу на дно можна насипати крупний пісок, гальку або керамзит. Підійдуть для вирощування пластмасові контейнери з отворами в днищі. Щоб земля не висипалася, застеліть ящик зсередини газетою або картоном.
- Насіння огірків, динь і кавунів часто висівають в стаканчики. Краще використовувати паперову тару або спеціальні торф’яні стаканчики, які розкладаються в грунті. Рослина не доведеться витягувати з ємності, а значить, його коренева система не постраждає.
- Грунт у теплиці також необхідно знезаразити до висадки розсади за допомогою розчину марганцівки. Для поліпшення структури грунту можна використовувати вівсяну солому. Вона швидко розкладається, перетворюючись на перегній, і дає багато тепла. У теплиці не варто застосовувати хлорсодержащие добрива, оскільки хлор не вимивається талої та дощової водою, а залишається в грунті.
- Для вирощування пасльонових (томатів, перців, баклажанів) в якості субстрату можна використовувати житнє або пшеничне суху пресовану солому — пріла не годиться. Щоб переконатися, що солома не містить гербіцидів, запарте її окропом і використовуйте цю воду для перевірки схожості насіння. Якщо насіння сходять погано, солому можна використовувати як субстрат. Крім того, перед приготуванням грунту солому необхідно обробити протигрибковими препаратами.