Приготування м’яса в пароварці — один з найоптимальніших варіантів для м’ясних страв, оскільки при смаженні м’яса, як і будь-якого іншого продукту, утворюється велика кількість канцерогенних речовин, варене м’ясо, як правило, без смаку, а при запіканні м’яса в духовці існує великий ризик пересушити його . Пароварка ж дає можливість приготувати соковите і корисна страва.
Вам знадобиться
- Яловича вирізка;
- Часник;
- Гірчиця;
- Чорний перець;
- Чебрець.
Інструкція
- Шматок яловичої вирізки (не більше 500 г) вимийте, обсушити і очистіть від плівок і зайвого жиру. Тоненький шар жиру на м’ясі можна залишити.
- Часникову головку розділіть на зубчики і почистіть.
- У мисці змішайте гірчицю з перцем і чебрецем. При бажанні можна замінити чебрець на іншу запашну траву — розмарин або орегано або додати їх до маринаду.
- У шматку вирізки зробіть декілька глибоких проколів і помістіть в них зубчики часнику — цілими або розрізаними вздовж на половинки.
- Обмажте м’ясо приготованою сумішшю і залиште маринуватися. Час маринування не регламентовано — чим довше ви протримаєте м’ясо в маринаді, тим більш ніжним і соковитим воно у вас в підсумку вийде. Маринувати можна до доби.
- Промаріннованную яловичину помістіть у контейнер пароварки і готуйте від півтора до 3 годин. Перевага готування на пару в тому, що навіть якщо ви перетримаєте м’ясо, воно буде не пересушеним. Чим довше ви його будете готувати, тим буде більш м’яким, розсипчастим і ніжним.
- При такому способі готування виходить класична буженина, але не запечена, а парова. Її можна подавати як гарячою, так і холодною, з будь-яким підходящим для м’яса соусом, а також з гарніром зі свіжих або приготованих на пару овочів.
Корисні поради
Приготування парової буженини можна варіювати, причому не тільки щодо часу маринування і готування. Маринад також можна робити з різних інгредієнтів. Якщо ви прихильник японської кухні, приготуйте маринад з темною або світлою бобової пасти місо, додавши в неї натертий на дрібній тертці свіжий імбир, трохи васабі і соєвого соусу. Прослідкуйте однак, щоб такий маринад вийшов не дуже солоним.
Також можна приготувати маринад для буженини з лаймового соку, оливкової олії, текіли, часнику, цибулі і соусу «Табаско». Нарешті, можна приготувати маринад на основі червоного вина, яке найкраще відтіняє смак м’яса, з додаванням пива, оливкового масла, соєвого соусу, часнику, зелені, солі і перцю.