Традиційно буряк на нашому столі зазвичай вживається як складової у всіляких салатах або перших стравах. Це і вінегрет, і оселедець під шубою, і борщ, і борщ. Але існують ще способи приготування буряків, які зустрічаються досить рідко — це запікання чи варіння на пару. Хоча, порівняно з усіма класичними способами готування, ці способи є найбільш корисними. Тому що при запіканні і приготуванні на пару втрати поживних речовин мінімальні, а смак овоча дуже добре зберігається. А поживними речовинами і цінними мінералами буряк просто, якщо можна так сказати, «переповнена»: у ній містяться вітамін С, бета-каротин (вітамін А), клітковина, залізо, магній, фосфор, мідь, калій, фолієва кислота. Корисні властивості буряка використовують при лікуванні і профілактиці багатьох захворювань, таких як захворювання травної системи, печінки, інсульт, катаракта, астма.
Вам знадобиться
4 невеликі буряків, 2 моркви, 1 цибулина, 2 яйця, 50 г сиру, петрушка, сметана 100г, 1-2 столових ложки панірувальних сухарів, масло вершкове, олія, сіль, спеції — за смаком. Пароварка або пристосування для варіння на пару в каструлі.
Інструкція
- Ретельно вимийте буряк. Не очищаючи від шкірки, зваріть її на пару. Очистіть варений буряк. Чайною ложкою видаліть середину м’якоті, щоб вийшла «кошик» із буряків.
- Моркву натріть на дрібній тертці, обсмажити на рослинному маслі. Окремо обсмажте дрібно нарізану ріпчасту цибулю. Зварені круто яйця очистіть, дрібно нарубати. Петрушку дрібно поріжте. Змішайте в окремому посуді морква, цибуля, яйця, петрушку — це буде фарш.
- Наповніть підготовлені кошички з буряка морквяним фаршем. Посипте кожну буряк сухарями і натертим сиром.
- Запечіть на середньому вогні в духовці 10-15 хвилин. Подавайте зі сметаною.
Корисні поради
Замість яєць в фарш можна додати варений рис.