Як готувати суп харчо

Як готувати суп харчо

З приводу супу харчо ведуться гарячі суперечки. Хтось пропонує брати для нього баранину, хтось сприймає тільки яловичину, перелік можливих спецій у цій страві також дуже різноманітний. Пропонуємо вам класичний рецепт супу харчо, який ви можете змінювати і доповнювати за своїм бажанням.

Вам знадобиться

Яловичина 400 г, рис 1 стакан, цибуля ріпчаста, соус ткемалі, волоські горіхи 2 столові ложки, зелень (петрушка, кріп)

Інструкція

  1. М’ясо вимийте під проточною водою, дайте рідини трохи стекти і промокніть філе паперовими рушниками. Наріжте м’ясо кубиками розміром 2Х2 см.
  2. Залийте м’ясо водою і поставте на плиту. Коли бульйон закипить в перший раз, злийте його. Залийте свіжою водою і поставте м’ясо варитися. Час його приготування залежить від кількості м’яса і температури плити. У середньому на варіння піде від 40 хвилин до півтори години. Пінку, що з’являється на поверхні при кипінні, знімайте ложкою.
  3. Почистіть одну цибулину, наріжте її дрібними кубиками і обсмажте на олії хвилини 4, до золотистого кольору.
  4. Візьміть невелику жменьку волоських горіхів, подрібніть їх у блендері до стану дрібної крихти. Якщо блендера в господарстві не виявилося, горішки можна рівномірним шаром розкласти на дошці, накрити чистою тканиною і відбити молотком для м’яса або «прокатати» качалкою. Крім того, можна подрібнити горіхи ножем.
  5. Приблизно за 20 хвилин до того моменту, як буде готове м’ясо, покладіть у бульйон промитий рис (трохи менше склянки). Через 7-10 хвилин додайте подрібнені горіхи, а також соус ткемалі (за смаком). Посоліть суп, для більш насиченого смаку використовуйте приправу хмелі-сунелі. За п’ять хвилин до готовності всипте в страва попередньо обсмажену цибулю. Перед подачею додайте в кожну порцію нашатковану свіжу зелень.

Корисні поради

Величезне значення при приготуванні харчо має якість м’яса. Щоб вибрати хорошу яловичину, спочатку оцініть її зовнішній вигляд. М’ясо має бути рівномірного насиченого червоного (малинового) кольору, не бліде, без відтінку синяви. Натисніть на поверхню пальцем — якщо м’ясо свіже, а не заморожене, вм’ятина швидко відновиться. Жирові прошарку у якісного продукту будуть чистого білого, а не сіруватого кольору.