Вино із чорної смородини має запашний аромат і насичений, терпкий, трохи нудотний смак. Це домашнє вино дуже популярно, але слід відмовитися від його вживання, якщо у вас є камені в нирках. Нижче наведено кілька варіантів приготування черносмородинового вина.
Вам знадобиться
Для першого рецепта:
3кг чорної смородини,
1кг цукру,
3л води.
Інструкція
- Складність приготування домашнього вина із чорної смородини в тому, що ця ягода насилу віддає соки, так як має слизову м’якоть. Тому вино з чорної смородини наполягають на мезге — ягідної м’якоті. Процес настоювання полягає в наступному: ягоди ретельно промивають і перебирають. Потім змішують ягоди з цукром і товчуть. До суміші додають воду і дріжджі. Все щільно накривають кришкою і залишають на 2-3 дня. За цей час мезга повинна заграти, це значить, що ягоди можна почати пресувати. Зараз сік з ягід виділиться набагато швидше. Вичавки від першого пресування не викидають, а додають до них воду і залишають знову на 2-3 дні. Після чого пресування проводять знову, і вторинний сік змішують з першим. Зараз можна готувати сусло, тобто додавати до соку цукор і воду, залежно від рецепту вина.
Черносмородиновое вино бродить дуже швидко і добре освітлюється. - Рецепт 1.
Беремо 3кг чорної смородини, 1кг цукру, 3л води. Ягоди товчуть до утворення кашки, воду з цукром нагрівають, щоб цукор повністю розчинився. Охолодженим цукровим сиропом заливають ягідну кашку. Вино наливають в скляну ємність і дають йому бродити приблизно 6-7 днів. Після закінчення бродіння вино слід процідити і пропустити через шар вати. Готове вино розливають по скляних пляшках і закупорюють пробками, змоченими у вині. Зберігати вино слід в темному прохолодному місці. - Рецепт 2.
Знадобиться 5кг чорної смородини і 10кг червоного винограду. На таку кількість ягід вам знадобиться 0,5 кг цукру. Щоб прискорити процес виділення соку, слід по черзі пропустити смородину і виноград через соковижималку. У нагрітий до 30 градусів виноградний сік додати цукор і сік смородини. Суміш поставити на бродіння у скляній тарі на 7-10 днів.
Після закінчення бродіння вино проціджують і пропускають через шар вати. Потім його розливають по скляних пляшках, закупорюють пробками, змоченими у вині і зберігають у прохолодному темному місці в горизонтальному положенні.