Мабуть, самий популярний хіт вогників в літніх таборах відпочинку та вечірок з гітарою — «Біла гвардія» Зої Ященко. Не дивно, що початківці виконавці хотіли б навчитися виконувати цю зворушливу і пристрасну пісню про кохання на тлі важких подій.
Інструкція
- Разучите основні акорди, які використовуються в цій пісні: на куплет Em, Am, D, G (на акорд по рядку), на приспів Em, Am, D, G, C, Am, H7, Em E7. Простота даної композиції полягає в тому, що в ній не зустрічаються акорди з барре, які представляють основну складність для початківців гітаристів. Спочатку відрепетируйте пісню з акордом G від другого ладу (п’ята струна на другому ладу, шоста і перша струни на третьому ладу). А потім, у міру вдосконалення вашої майстерності, переходьте до більш складної варіації цього акорду — з Барре на третьому ладу.
- Грайте цю пісню будь-яким із стандартних типів естрадного бою. Найпростіший з них: вниз-вгору-вниз-загушіть. Або вниз-вниз-вгору-заглушити. Для формування об’ємного звучання грайте «Білу гвардію» в дві гітари — на одній ритм-партію боєм, а на другий — соло. Соло для цієї пісні виглядає в табулатура наступним чином:
|——————————————
|——- 8 ——— 8 ——— 8 ———- 5 -
|—— 9 ——— 9 ——— 4 ———- 4 —
| — 9 —- —— 9 ——— 5 ——— 5 ——
| -7 ——— 6 ——— 5 ——— 4 ———
|—————————————— - Очевидці виступів автора і виконавця пісні «Біла гвардія» стверджують, що сама Зоя Ященко грає цю композицію під акомпанемент гітари однієї. Повнота і барвистість звучання досягається за рахунок того, що мізинець активно працює на перших струнах, справляючи враження солюючої гітарної партії. У середині першого рядка доповніть акорд Em притисненням другій струні на третьому ладу. У середині другого рядка акорд Am замініть на Am7 (ті ж струни плюс перша струна на третьому ладу), а потім на Am6 (перша струна на другому ладу). У середині третього рядка акорд D доповніть притисненням першої струни на третьому ладу. Останній рядок чотиривірша грайте, як в оригінальному виконанні, акордом G від третього ладу, в середині рядка замінивши його на G7 (те ж плюс друга струна на п’ятому ладу).