Гімн Російської Федерації є державним символом країни нарівні з гербом і прапором. Музика сучасної версії гімну була написана в 1944 г композитором А. Александровим і затверджена Й. Сталіним в якості гімну СРСР. Перший варіант тексту був написаний поетами С. Михалковим і Г. Ель-Регістаном.
Вам знадобиться
— фортепіано або баян;
- Хор чи соліст.
Інструкція
- За наказом Сталіна твір Александрова, Михалкова і Ель-Регістану стало заміною «Інтернаціоналу» в 1944 р. Проте серед претендентів на роль авторів гімну були такі маститі музиканти і поети, як Д. Шостакович, А. Хачатурян, М. Светлов, Е. Долматовський та інші. Новий твір більше відповідало національному менталітету і відображало настрої епохи. У першій редакції тексту видно вплив так званого культу особи Сталіна.
- У 1956 р. черговий з’їзд КПРС скасував поетичний текст. Державний гімн з тих пір і до 1977 р. виконувався тільки в інструментальній обробці, без хору. Але при прийнятті Конституції текст був повернений в новій редакції. С. Михалков прибрав згадки про вождя.
- З 1990 р. гімн Александрова був замінений на твір Глінки «Патріотична пісня спочатку в якості гімну РРФСР, потім як перший гімн Російської Федерації. Текст на цей твір так і не був написаний. Крім того, серед населення країни залишалося велику кількість шанувальників старого гімну. У 2000 р. стара музика повертається з новим варіантом тексту, написаним також С. Михалковим.
- Офіційна версія гімну — аранжування для симфонічного оркестру та змішаного хору. Однак, завдяки яскравій, урочистою мелодії верхнього голосу, часто гімн виповнюється солістом. Наявність всіх трьох груп інструментів (струнні, духові, ударні) також необов’язково: на свій розсуд багато колективів роблять обробки гімну. Існують і перекладання для окремих інструментів. Зокрема, в кінці статті вказані три варіанти перекладу: традиційне, для хору a capella (без супроводу) і для баяна. Останнє може бути використано для виконання на фортепіано після незначної редактури.
- У виконанні гімну дотримуйтеся загальних принципів виконання на конкретному інструменті і принципів жанру. Відмінні риси таких творів — маршовий характер, піднесеність, урочистість. Граючи гімн, самі викликайте в собі відчуття гордості за країну і просто передавайте емоції через звуки. Оскільки твір відоме, реакція слухачів зумовлена.
- Популярність гімну має і зворотну сторону: якщо при виконанні ви фальшивити, берете не той акорд, це буде відразу чути. Тому при розучуванні нот будьте гранично уважні і точні.