Вам знадобиться
Ноти романсу в супроводі гітари або фортепіано;
Гітара чи фортепіано.
Інструкція
- Вивчіть вокальну лінію (верхній нотоносець кожного рядка твору). Спочатку програйте її два рази на інструменті, потім почніть співати по чотири такту. Не поспішайте відразу додавати слова — можете просто простягати голосну або склад. Якщо зручно, співайте сольфеджіо (з назвами нот). Зараз головне — виконати мелодію точно, без фальші.
Вже на цьому етапі не можна перетворювати мелодію у вправу. Слідкуйте за рухом мелодії — крещендо, димінуендо, прискорення і уповільнення, інші нюанси. Намагайтеся виконувати їх відразу. - Заспівайте мелодію цілком з урахуванням усіх нюансів і штрихів.
- Проговорите слова в ритмі мелодії. У перший раз буде ніяково, смішно, але це необхідно. Чітко артикулює всі голосні і приголосні, причому приголосні відносите як би в початок наступного складу, щоб голосні тяглися як можна довше.
- Заспівайте мелодію зі словами.
- Перейдіть до акомпанементу. Якщо це фортепіано, розбирайте спочатку правою рукою, потім лівою. На гітарі грайте обома одночасно (лівої затискаєте струну, правою щипає). Почніть розбір з повільного темпу. Грайте по чотири такту, поки у виконанні не з’явиться свобода. Потім переходьте до наступного четвірці.
- З’єднайте четверотакти. Досягніть вільного виконання в темпі оригіналу. Слідкуйте за нюансами: розвиток, кульмінація, розв’язка присутні в кожній фразі, але відрізняються від загальної кульмінації твору.
- Коли інструментальна гра вже досить вільна, приєднуйте голос. Співайте і грайте одночасно. Якщо важко відразу виконати твір від початку до кінця, з’єднуйте четверотактамі, можете злегка зменшити темп (але так, щоб дихання на фразу вистачало).
- Виконайте романс від початку до кінця в темпі оригіналу, з дотриманням всіх динамічних і технічних змін.