Городки — старовинна російська забава, яку потроху витіснили інші, більш популярні сьогодні види спорту і комп’ютерні ігри. Незважаючи на глибокі історичні корені, стандарти на гру і її правила були придумані лише на початку 20-го століття. Для перемоги гравцеві потрібна хороша фізична форма, відмінний окомір і, звичайно, трохи везіння. Як же грати в городки?
Вам знадобиться
Городки, біта, спеціально підготовлена площадка, крейда
Інструкція
-
Підготуйте інвентар для гри в городки. Біту для нанесення ударів зробіть з декількох дерев’яних чурбачков, з’єднавши їх разом металевими пластинами. Найпростіший спосіб виготовити биту — відрізати ножівкою відповідний по довжині і діаметру шматок поліпропіленової водопровідної труби і щільно набити його піском, закривши кінці труби заглушками.
-
Виготовте городки. Вони являють собою дерев’яні циліндри довжиною 200 мм і діаметром 50 мм. Мінімальний набір для одного гравця — п’ять штук. Городки без особливих зусиль можна виточити на токарному верстаті в шкільній майстерні.
-
Підберіть поле для городошного битв. Для гри підійде будь-яка простора майданчик з твердим покриттям, наприклад, асфальтована. За допомогою крейди намалюйте на майданчику квадрат розміром два на два метри — в ньому будуть стояти фігури. Відзначте також буферну зону спереду і з боків квадрата, за межі цієї зони треба буде вибивати городки. Перед буферною зоною насипте смугу з піску шириною в метр. Якщо біта при кидку зачепить цю смугу, кидок не буде зарахований.
-
Вибудовуйте в квадраті фігуру з містечок і вибивайте її битою. У вас дві спроби. Перший кидок робиться з відстані 13 м від квадрата, другий — з 6,5 м. Потім настає черга противника здійснювати свої кидки. Існує п’ятнадцять стандартних фігур, але можна придумувати їх і самостійно. Переможцем вважає гравець, який вибив більшу кількість фігур при найменшому числі кидків.