Як грати в підкидного дурня

Як грати в підкидного дурня

Напевно, не знайдеться на землі людини, яка не знає, що таке карти. Також багато хто знайомий з грою «підкидний дурень». Коріння походження цієї гри йдуть далеко в минуле, а принцип її досить простий. Для цієї гри потрібно колода карт — 36 штук. Участь можуть взяти від двох до чотирьох чоловік.

Інструкція

  1. Розглянемо цінність карт, тобто їх гідність. Найменшою вважається шістка. Далі за зростанням: сімка, вісімка, дев’ятка, десятка, валет, дама, король і туз.
  2. Колода карт ретельно перемішується, після чого кожному з учасників роздається по шість штук, потім з усієї залишилася колоди витягується будь-яка карта, масть яку далі в грі вважається козирною. Право почати гру належить тому, у кого козирна карта найменшого гідності. Найчастіше — це шістка, але іноді ця карта нікому не потрапляє, тому використовуються наступні по старшинству.
  3. Починати ходити треба до учасника, що сидить по ліву руку. Ходити можна як однією картою, так і декількома одного достоїнства, наприклад, з двох або трьох десяток дам. Учасник, який сидить по ліву руку, повинен відбиватися картами однієї масті хоча б на гідність вище. Наприклад, десяткою можна побити тільки дев’ятку, вісімку, сімку і шестірку. Щодо козирних — вони б’ють яку масть, навіть козирну (на гідність нижче), а найголовніший козир б’є будь-яку карту. Решта учасників гри також можуть підкидати карти, тільки за умови, що це будуть карти такого ж достоїнства. Головне правило — кожен учасник може відбити лише шість карт. Виняток — перший захід, в якому використовується тільки п’ять карт.
  4. Далі гра триває за принципом ланцюжка. Той учасник, який зумів відбитися, ходить до наступного, що сидить по ліву руку від нього. Всі відбиті карти відкладаються в «відбій». Також після кожного заходу всі учасники беруть стільки карт, скільки їм не вистачає до шести. Першим бере той, хто починав ходити.

    Якщо ж учасник не зумів впоратися з усіма картами, які йому були підкинути, він зобов’язаний забрати їх собі і пропустити хід. Учасник має право тільки підкидати карти іншим, чекаючи своєї черги відбитися, щоб отримати право ходити.
  5. За таким принципом гра продовжується до тих пір, поки у всіх учасників крім одного, не закінчаться карти. Той, у кого залишилися карти і називається дурнем.