Як капати протаргол

Як капати протаргол

Благородні метали здавна застосовуються в медицині. Уже в Стародавньому Єгипті хворих поїли водою, витриманої в срібних посудинах. Протягом багатьох століть ліками зі срібла успішно лікували такі захворювання, як стоматит, кон’юнктивіт, запалення середнього вуха. У взаємодії з іншими засобами «срібні» краплі допомагали людям швидше подолати навіть черевний тиф і менінгіт. На початку XX століття німецькі фармацевти створили серебросодержащие препарати колларгол і протаргол. Обидва ліки використовуються і сьогодні, хоча сфера їх застосування трохи звузилася після появи антибіотиків і антисептиків широкого спектра.

Інструкція

  1. Протаргол — не антибіотик. Це особлива сіль срібла, що володіє протизапальною і антисептичною дією. Випускається препарат у вигляді порошку, з якого тільки в аптеках виготовляють 1-5% водні розчини.
  2. Чинний протаргол дуже просто. На поверхні, обробленої ліками, утворюється захисна плівка з осаду частинок срібла. Чутливість слизової оболонки зменшується, судини звужуються. Таким чином, відбувається загасання запального процесу. Поширенню бактерій перешкоджають іони срібла.

    Зазвичай протаргол використовується в комплексній терапії для лікування запальних захворювань очей і слизової оболонки носа. Дозування і тривалість лікування визначає лікар індивідуально для кожного пацієнта.
  3. Для лікування запальних захворювань очей, наприклад, кон’юнктивіту, підходить 1-2-відсотковий водний розчин протарголу. Хворого потрібно укласти на рівну поверхню. Обережно й ретельно очистити очі. Наприклад, можна протерти повіки ватяним тампоном, змоченим теплою кип’яченою водою. Потім закапати призначене лікарем кількість крапель у кожне око і почекати кілька хвилин, щоб ліки розподілилося по всій оболонці. Повторювати процедуру необхідно 2-4 рази на день в залежності від призначення лікаря.
  4. Якщо протаргол рекомендований в комплексному лікуванні лор-захворювань (риніт, фарингіт, отит, аденоїди), то він вводиться за допомогою піпетки в порожнину носа. Попередньо необхідно промити ніс, наприклад, слабким розчином морської солі, висякатися. Особливо важливо дотримуватися цього правила при лікуванні дітей. Ефективність дії протарголу знижується, якщо препарат потрапляє на неочищену слизову оболонку. Потім акуратно закапати ліки в кожний носовий хід, закинувши голову вгору. Дитину краще покласти на спину і постаратися утримати лежачи хоча б пару хвилин після введення протарголу. Процедура повторюється зазвичай вранці і ввечері.
  5. Протаргол, як і будь-який лікарський препарат, вимагає обережного і помірного застосування. Він протипоказаний при наявності у людини алергічних реакцій, а також під час вагітності та годування груддю. В період застосування протарголу потрібно строго дотримуватися рекомендовану лікарем дозування. Зберігають препарат у прохолодному темному місці. Абсолютно неприпустимо використовувати прострочену або зіпсовану упаковку.

Зверніть увагу

Важливо! Проконсультуйтеся з лікарем з питання дозування та тривалості використання протарголу