Ваш вухатий улюбленець знову пустує і не слухається? Покарайте його, але так, щоб він не злякався по-справжньому. Кролики дуже схильні до стресу, і сильний переляк може закінчитися для тварини плачевно.
Інструкція
- Якщо кролик ніяк не може розібратися, де треба відправляти природні потреби, то для того щоб привчити його до лотка, використовуйте практично ті ж методи, що і господарі кошенят та цуценят. Купуйте спрей «Антігадін» і разбризгайте його в заборонених для кролика місцях. Однак, на відміну, наприклад, від собак, вухаті хулігани не проти справляти малі і великі потреби навіть там, де знаходиться їх миска, тому покладіть в лоток кілька смачних шматочків.
- Якщо ви застали кролика за відправленням природних потреб, у жодному разі не кричите на нього. Візьміть його на руки (а не за шкірку, як нашкодив кошеня) і перенесіть в лоток. Не виключено, що після того, як кролик закінчить всі свої справи і знайде в лотку ще й ласощі, йому сподобається хід ваших думок, і він поступово перестане гадити де попало.
- Якщо кролик демонстративно гризе все, що тільки потрапляє в поле його зору, візьміть газету, скрутіть її в трубочку і легенько шлепну його по тому місцю, де в нього є хвіст. Якщо кролик продовжує так само захоплено гризти ваші улюблені туфлі або шпалери, газетою, згорнутої в трубочку, можна постукати по підлозі. Зазвичай кролик на мить відривається від поїдання заборонених речей, так як стукіт по підлозі на «мові» кроликів позначає попередження. У цей же момент легенько клацніть його по носі і скажіть голосно, але не різко: «Не можна». Звичайно, цей метод виховання кролика (як і всі інші) буде дієвий тільки в тому випадку, якщо ви будете постійно займатися з кроликом, хоча б протягом кількох тижнів, поки у нього не виробиться рефлекс.
- Привернути увагу тваринного і відвернути його від пустощів з проводами, шпалерами або одягом можна і за допомогою невеликої м’якої іграшки. Голосно скажіть: «Не можна» і в цей же момент киньте в нього іграшку. Метод дієвий, по-перше, тому, що у свідомості кролика винуватою в заподіянні йому незручностей виявиться іграшка, а не ви. А, по-друге, команда «не можна» незабаром стане для нього сигналом того, що зараз буде боляче, і він стане тікати з місця злочину при одному тільки окрик.
- Якщо кролик ніяк не може заснути, гризе прути клітки, розхитує її і стукає лапами по настилу, це означає, що йому просто не вистачає уваги. У даному випадку можливі декілька варіантів:
- Накрити клітку щільним ковдрочкою і придавити зверху чим-небудь важким, щоб кролик не гримів кліткою;- Відкрити клітку та взяти його на руки, щоб погладити і заспокоїти;
- Винести клітку з кроликом в іншу кімнату, тому що ці тварини зазвичай не проти і просто пограти «на публіку».