Стельові панелі з пінополістиролу користуються досить великим попитом. І це цілком зрозуміло. Порівняно невелика ціна, привабливий зовнішній вигляд і простота монтажу роблять стельові панелі популярним оздоблювальним матеріалом, широко застосовуваним при проведенні ремонту. Монтаж стельової плитки не вимагає спеціальних навичок та інструментів і цілком може бути здійснений самостійно.
Вам знадобиться
— стельові панелі;
- Клей;
- Будівельний ніж;
- Лист гофрокартону;
драбина;
- «Пістолет» для герметика;
- Валик;
- Кисть;
- Грунтовка;
- Мотузки;
- Лінійка;
- Губка;
- Дерев’яний брус;
- Стельовий плінтус.
Інструкція
- Виконайте необхідні вимірювання і зробіть креслення, дотримуючись пропорції. Продумайте розташування панелей на стелі і підрахуйте їх необхідну кількість. Дуже важливо визначити положення плиток з точністю до декількох міліметрів.
- Перед покупкою уважно огляньте плитку. Панелі повинні бути рівними і мати однакову щільність по всій площі. Наявність «дірок» вважається серйозним дефектом. Краї не повинні обсипатися. Кути плитки повинні бути прямими і не застрягання. Купувати панелі рекомендується з запасом 4-6 штук.
- Виберіть клей. Для того щоб наклеїти плитку максимально надійно, можна використовувати «рідкі цвяхи». Але якщо ви хочете приклеїти плитку таким чином, щоб при необхідності можна було її зняти і використовувати в іншому місці, то рекомендується скористатися спеціальною мастикою для стельового покриття або клеєм для полістиролу.
- Підготуйте поверхню стелі. Якщо стеля була побілена, необхідно ретельно змити всю побілку — залишки крейди або вапна приведуть до того, що плитка почне відклеюватися. Ретельно прогрунтуйте стелю за допомогою валика і кисті. Дайте грунтовці висохнути. При необхідності зашпаклюйте тріщини і щілини. Поверхня повинна бути рівною, сухою і знежиреною.
- Зробіть необхідну розмітку. Для цього слід визначити центр стелі. Натягніть дві мотузки по діагоналі — місце їх перетину і буде шуканим центром. Проведіть через цю точки дві осьових лінії. Намітьте розташування панелей і переконайтеся в тому, що «пристінні» ряди мають однакову ширину.
- Нанесіть клей в центр і по кутах плитки. Розташуйте її на стелі таким чином, щоб один з її кутів знаходився строго в наміченому раніше центрі. Щільно притисніть її до стелі за допомогою дерев’яного бруска відповідної довжини. Це дозволить уникнути появи вм’ятин. Видаліть надлишки клею за допомогою вологої губки.
- Наклейте залишилися панелі паралельними рядами, прикладаючи їх впритул один до одного. Орієнтуйтеся на зроблену раніше розмітку. Різати плитку рекомендується на підготовленому заздалегідь аркуші гофрокартона, використовуючи гострий будівельний ніж.
- Візьміть стельовий плінтус. Нанесіть клей на прилеглі до стіни і стелі поверхні й акуратно наклейте по всьому периметру приміщення. Для того щоб зістикувати галтелі в кутку, можна використовувати спеціальні кутові елементи або просто підрізати їх кінці під кутом 45 градусів.