Справедливо вважається, що бамбукові шпалери легше клеїти і зручніше використовувати, адже обклеювання таких шпалер передбачає нанесення клею тільки на стіну, а після висихання шпалери на флізеліновій основі можна сміливо фарбувати.
Інструкція
- Розведіть клей для шпалер флізелінових, дотримуючись інструкції виробника, зазначеної на упаковці.
- Почніть обклеювання шпалер від кута кімнати, накресливши на стіні за допомогою рівня або схилу вертикальну лінію, щоб витримати надалі рівний стик.
- Наріжте смуги шпалер відповідно висоті стіни, залишивши невеликий запас. Якщо структура шпалер передбачає дотримання малюнка, не нехтуйте цим — на стиках будуть видні всі розбіжності.
- Валиком нанесіть на стіну клей з розрахунку обклеювання декількох смуг і почніть приклеювати перший полотно, строго дотримуючись лінії, яку ви накреслили. Верхня частина полотна повинна мати невеликий напуск на стелю, який потім буде обрізане.
- За допомогою шпалерного шпателя розгладжуйте полотно, не допускаючи утворення роздутості. Діючи таким чином, приклейте перше полотно. Прикладіть широкий малярський шпатель в стик між стіною і стелею і акуратно відріжте надлишки шпалер, провівши по лінії шпателя гострим малярським ножем.
- Прикладіть другий полотно дотримуючись, якщо необхідно, малюнок. Приклейте друге полотно, строго стежачи за стиком — шпалери не повинні лягти внахлест або утворити стик. Пропрасуйте стик валиком для стиків і видаліть виступив клей. Зріжте надлишки полотна.
- За таким же принципом обклейте іншу частину стіни шпалерами. Будьте уважні, приклеюючи шпалери на кутах — в разі утворення «зморшок», зробіть акуратні надрізи малярським ножем, і, випустивши повітря, ретельно розгладьте шпалери.