Як краще давати дітям антибіотики


 

Деякі бактерії, присутні в нашому організмі здатні викликати інфекційні захворювання, лікувати які часто доводиться за допомогою антибіотиків. Не виключенням є і діти. Тільки, щоб допомогти, а не нашкодити дитині, необхідно знати, як правильно їх давати малюкові.


Інструкція

  1. Перед тим, як давати дитині антибіотик, поцікавтеся у лікуючого лікаря про наступне:
    - Чи має препарат побічні ефекти, якщо так, то, як їх уникнути і допомогти дитині при необхідності;
    - Скільки разів на день давати препарат, через який проміжок часу, до або після прийому їжі;
    - В яких дозах потрібно давати ліки (це залежить не тільки від препарату, а й від віку і ваги дитини).
      
  2. Пам’ятайте, що антибіотики не є універсальним засобом від усіх хвороб. Вони не лікують вірусні інфекції: простуду, грип, ГРВІ, кір, краснуху, кашель, гострий бронхіт, запалення горла, крім стрептококової ангіни і деякі кишкові захворювання. Тому, якщо ваш малюк раптом захворіє на грип або застуду, не біжіть в аптеку за антибіотиками. Ліки не тільки не допоможуть, але й можуть завдати ще більшої шкоди.
  3. Даючи дитині антибіотик, обов’язково зверніть увагу на те, як він подіє. У малюка має покращитися самопочуття, знизитися температура і з’явитися апетит. Не давайте дитині разом з антибіотиками жарознижуючі препарати.
  4. Не завершуйте курс лікування, навіть якщо дитина стала краще почуватися. За 2-3 дні прийому препарату антибіотики здатні вбити тільки частина бактерій, а інша частина залишиться і буде розмножуватися. Це може привести до нового захворювання, лікувати яке буде набагато складніше.
  5. Давайте ліки дитині в певний час. Точно відміряйте необхідну дозу препарату. Ніколи не давайте дитині більше чи менше, прописаного лікарем ліки.
  6. Як правило, для маленьких дітей антибіотики випускаються у вигляді солодких сиропів разом з мірною ложечкою або шприцом. Якщо ліки таблетованій, візьміть необхідну частину таблетки потовчіть її в порошок у чайній ложці, додайте невелику кількість води і дайте дитині.
  7. На час прийому антибіотиків включите в раціон дитини йогурти, це допоможе уникнути дисбактеріозу. Грудничка частіше прикладайте до грудей, а дитині на штучному вигодовуванні давайте суміш з пробіотиками.

Зверніть увагу

Ніколи не займайтеся самолікуванням. Поставити точний діагноз і визначити потрібні антибіотики для лікування дитини ви не зможете. Тому з цим питанням зверніться за допомогою до лікаря.