Грамотне і правильне оформлення креслень потрібно для зручності їх перегляду і читання. Будь-який проект повинен чертится згідно з вимогами, які викладені в єдиній системі конструкторської документації. Рамку для креслення можна скачати готову в інтернеті, якщо є така можливість, а можна накреслити самостійно.
Вам знадобиться
- Аркуш паперу;
- Олівці різної твердості;
- Лінійка;
- Комп’ютер.
Інструкція
- Визначте за форматом, на якому плануєте виконувати креслення. Як правило в кресленні, інженерної графіки чи на підприємствах використовуються формати А4, А3, А2 і А1. Є також нестандартні формати, зокрема А4х3, з величиною дорівнює трьом форматам А4, які розташовані вертикально.
- Додайте лист горизонтально, тобто альбомне розташування. Якщо рамку необхідно зробити на аркуші формату А4, то розташуєте його вертикально.
- Накресліть олівцем межі рамки. Щоб зробити це правильно відступите від лівого краю аркуша 20 мм, від правого, верхнього, нижнього по 5 мм, згідно з цими відступаючи прочертите чотири лінії. Основні лінії рамки викреслюють суцільними. У деяких місцях товщина ліній рамки буде трохи більше товщини ліній, основного креслення. Якщо креслите рамку за допомогою комп’ютера, то задайте товщину ліній програмним способом. Лінії рамки в цьому випадку будуть відображені вибраним кольором.
- При виконанні креслення рамки, користуючись олівцем і папером, правильно зробіть вибір олівця. Для креслення візьміть кілька олівців з різною твердістю. Лінія, проведена олівцем з дуже м’яким стрижнем, буде виглядати яскраво, але вона при дотику буде легко змазуватися. Олівець з дуже твердим грифелем буде різати папір. Тому підберіть золоту середину — олівець з м’яким або твердо-м’яким грифелем. На олівцях вітчизняного виробництва написані букви М і ТМ (м’який або твердо-м’який), а на імпортних аналогах будуть латинські літери В і НВ відповідно. Також потурбуйтеся про правильну заточенню олівця.
- Накресліть основний штамп. Він виглядає як невелика таблиця в нижньому кутку з правої сторони аркуша. Розміри основного напису повинні бути 185х55 мм і складатися з декількох граф з підписами. При кресленні керуйтеся ГОСТом 2.104-68, в якому вказані точні розміри кожної з граф.
- До кресленням рамки накресліть кілька додаткових граф. Одну з них розташуйте у верхньому куті аркуша зліва. Ця графа дублює позначення документа, що зазначене в основному написі і розгорнуто на 180 °. Розміри цієї графи 70х14 мм. Уздовж лівого боку аркуша накресліть графи, які буде заповнювати відділ технічної документації.
- Внесіть в основний напис ту інформацію, яка відома про проект. Це може бути: позначення документа, назва виробу, кількість аркушів, масштаб, прізвище розробника, перевіряючого і т.д. Всі ці написи виконуйте креслярським шрифтом за ГОСТом 2.304-81. Якщо креслення рамки робите на комп’ютері, то поміняйте шрифт в меню програм.