Здається, що прикріпити нову зірку на погони легше легкого, достатньо лише зробити отвір і вставити її. Однак це далеко не так. Для того щоб постати перед начальством і підлеглими в новому званні, доведеться озброїтися шилом і лінійкою. Справа в тому, що згідно з Наказом № 255 від 28.05.1994 року, відстань між зірочками строго регламентовано.
Вам знадобиться
зірки,
шило,
звичайна лінійка,
погони
Інструкція
- Отже, пробуємо розташувати зірки за всіма правилами:
Потрібні лише «правильні» зірки, тобто горіння (російського зразка). На польову форму кріпляться тьмяно-сірі зірочки, на інші види форм (парадна, повсякденна і пр.) — зірки золотистого кольору. - За допомогою лінійки відміряйте від нижнього краю погона 45 мм для молодших лейтенантів, 25 мм для лейтенантів, 20 мм для старших лейтенантів і капітанів — тут буде розташовуватися центр першої зірочки.
- Акуратно проколіть шилом отвір, вставте і кріпимо зірку (пригвинтите або зафіксуйте за допомогою спеціальних «лапок»). Слід звернути увагу на міцність кріплення: зірочка не повинна хитатися.
- Таким же чином розташуйте на офіцерські погони чергову зірочку, враховуючи те, що між центрами сусідніх зірок також має бути 25 мм. Верхні зірочки у старших лейтенантів і капітанів кріпляться на відстані 20 мм від лінії, що з’єднує центри нижніх зірок.
- Повторіть всі вищеописані дії з другим погоном.
Зверніть увагу
Не забувайте і про розмір прикріплюються зірок і їх кількості. У старших офіцерів вони крупніше, ніж у офіцерів молодшої ланки і прапорщиків, а самі «вагомі» знаки відмінності — у генералів і маршалів. Молодшому лейтенанту покладається одна маленька зірочка по центру погона, лейтенанту — дві маленькі зірочки, старший лейтенант має право на три зірки, а капітан — на чотири. Майор, підполковник і полковник кріплять на погони одну, дві і три великі зірки відповідно.
Корисні поради
Зірки, призначені для кріплення на погони, слід купувати в спеціалізованих військових магазинах.