При проведенні ремонтних, оздоблювальних або будівельних робіт, практично, неможливо обійтися без анкерів. У виробництві анкерів використовується сталь з високим класом міцності, що забезпечує дуже надійну фіксацію в цеглі та бетоні. Існують декілька видів анкерів, що відрізняються за формою, розмірами і області застосування.
Вам знадобиться
анкер, дриль або перфоратор, побідитові свердла, молоток
Інструкція
- Виберіть тип анкера, залежно від виду передбачуваних робіт
Анкери використовуються при монтажі устаткування і стрімких, великовагових конструкцій до природного каменю, повнотілої цегли або бетону. Будь анкер складається з трьох деталей — шпильки або болта з різьбленням, гільзи і розпірного елемента, називається цангою. При закручуванні анкера, цанга, завдяки привареною втулці, переміщується вгору по різьбі і розширює гільзу. Гільза впирається в бетонну або кам’яну поверхню і міцно фіксується там за рахунок тертя, упору і замонолічування.
Всі анкери можна, умовно, розділити на кілька типів.
Анкер забивний — це найпростіший вид анкера. Він являє собою порожню втулку з внутрішнього метричної різьбою, в яку вгвинчується деталь кріплення. У внутрішню частину анкера вкладено сталевий циліндр, який забезпечує заклинювання при монтажі.
Анкер клиновий. Спеціальний клин цього анкера розширюється в процесі установки і надійно фіксується в гнізді. Клиновий анкер дозволяє виробляти наскрізний монтаж і для його установки не потрібна точна глибина свердління.
Анкер з розпірною гільзою. Цей анкер є стрижень, який закінчується різьбленням і конусом, з шайбою, шестигранною гайкою і двома рухомими, циліндричними муфтами. Використовується при монтажі кабельних трас, консолей та інших конструкцій.
Анкерна пластина — це дуже еластичне кріплення, особливо популярне при монтажі віконних конструкцій. Анкерна пластина добре витримує навантаження в перпендикулярній площині вікна. - Висвердлите в поверхні отвір за допомогою електродриля або перфоратора з победітовим свердлом. Діаметр отвору повинен збігатися із зовнішнім діаметром анкера.
- Акуратно очистіть отвір від пилу.
- Вставте анкер, злегка розклинені гільзу.
- Забийте анкер легкими ударами молотка. Ідеальним вважається монтаж, при якому гільза анкера заглублена урівень або в рівень з бетонною, або кам’яною поверхнею.
- Затягніть гайку.
Корисні поради
Незалежно від того, який вид анкерів ви оберете, принцип їх дії залишиться однаковим — анкер розширюється в отворі, що і забезпечує його надійне кріплення.