Як купити авто в Європі

Як купити авто в Європі

Привабливість покупки автомобіля з Європи пояснюється багатьма факторами, і в першу чергу високою якістю і збереженням авто. Щоб самостійно поїхати в Європу, вибрати, придбати і перегнати вподобану машину, необхідні деякі знання та попередня підготовка.

Вам знадобиться

- Закордонний паспорт і шенгенська віза;
- Квиток на літак і на пором;
- Гроші на покупку в безготівковому варіанті;

Інструкція

  1. Спочатку прикиньте загальний план дій. І в першу чергу визначте підсумкову вартість покупки, яку ви згодні і готові заплатити. При визначенні ціни враховуйте приблизні накладні витрати на поїздку і вартість митних зборів. Оформіть закордонний паспорт, шенгенську візу і авіаквиток. Попередньо запасіться конкретними варіантами через інтернет. Зробіть останнє за 2-3 дні до вильоту.
  2. Зекономте на пересуванні по чужій країні, взявши автомобіль напрокат. Зробіть це завчасно, через інтернет, забронювавши машину в аеропорту прильоту. Для повернення авто виберіть будь-який інший пункт прокату цієї ж компанії. Щоб заощадити на проживанні, осядьте в готелях «Sleep and Go» або «Ibis». Для ще більшої економії, осядете в пансіонаті або зніміть кімнату в сільській місцевості.
  3. Заздалегідь подбайте про квиток на пором. У літню пору чергу за квитком розтягується на кілька тижнів. Для повернення найпопулярнішим варіантом через порти Luebeck, Rostock або Travemuende до Гельсінкі або Турку, а звідти вже до Пітера 400 км, зверніться в офіційне представництво фірм Silja Line або Superfast в Санкт-Петербурзі (можна по інтернету).
  4. Прагніть не купувати машину у перекупників з числа турків і російських емігрантів. Ці варіанти часто виявляються несумлінними. При наявності вагомого переваги в знанні англійської або німецької, заходьте тільки в «нерусифікованому» салони. Додатковою перевагою буде уміння визначати дефекти і несправності, а також уміння домовлятися.
  5. Намагайтеся відвідувати великі фірмові салони. У таких місцях рідко продають машину з нечесним пробігом і прихованим аварійним минулим. Врахуйте, що при купівлі автомобіля з пробігом перший час він буде вимагати вкладень. Якщо ви не розбираєтеся в машинах і хочете зменшити ці вкладення, звертайтесь у великі фірми.
  6. Вибираючи варіант покупки в маленькому автосалоні, у приватного продавця або на ринку, ви можете заощадити на початковій ціні. Але для правильного вибору ви повинні не тільки розбиратися в машинах і вміти визначати приховані дефекти, а й мати успіх.
  7. З’ясуйте особистість попереднього господаря вподобаного авто. Краще всього, якщо буде єдиний господар, і він буде німцем в літньому віці. При можливості, познайомтеся з ним особисто, попросіть у нього посвідчення особи. Якщо в техпаспорті записано 5-6 господарів, зверніть увагу на прізвища. Часто хороша машина буває сімейної та з фінансових міркувань часто переоформлюється на різних членів сім’ї.
  8. Ніколи не купуйте авто без письмового договору у двох примірниках (один для продавця). Бланки договорів придбайте в магазині з канцтоварами. При поломці машини протягом 10 днів з моменту покупки продавець (якщо купча правильно оформлена) зобов’язаний відшкодувати збитки або відремонтувати її за свій рахунок. Виявивши несправності і дефекти, торгуйтеся. У Німеччині, наприклад, можна торгуватися навіть у великих салонах. Для цього вам необхідно знання мови.
  9. Обов’язково переконайтеся в наявності техогляду та перевірки вихлопних газів. Закінчується техогляд означає проблеми з отриманням транзитних номерів і дорожчу страховку. Домовтеся із продавцем, щоб він допоміг з оформленням документів і страховки на перегін. Якщо купуєте машину в салоні, продавець зобов’язаний взяти ці проблеми на себе, але може взяти за це невелику додаткову плату.