Як купити квартиру в Челябінську

Як купити квартиру в Челябінську

Придбання квартири — це дуже важлива дія, до якого потрібно поставитися з усією серйозністю. Невірне юридичне оформлення угоди може привести до втрати грошей або житлоплощі. Є своя специфіка й у купівлі квартир в різних містах? наприклад, в Челябінську. Отже, як же правильно купити квартиру в цьому місті?

Вам знадобиться

- Кошти, достатні для купівлі квартири;
- Довідник агентств нерухомості;
- Комп’ютер;
- Доступ в інтернет;
- Паспорт.

Інструкція

  1. Вивчіть цінову ситуацію на ринку житла в Челябінську. Це можна зробити, купивши спеціалізовану газету з оголошеннями про продаж або зайшовши на сайт одного з агентств нерухомості, наприклад, «ДанІнвест», «ХочуДом.ру» або іншого — в Челябінську, як у великому місті, їх багато.

    Виберіть цікавий для вас район і планування і подивіться середні ціни, за якими продаються квартири. Наприклад, на 2011 рік вартість однокімнатної квартири в Центральному районі міста Челябінська становить від 1200 до 2200 тисяч рублів залежно від площі, планування, типу і віку будинку.
  2. Якщо вас не влаштовують ціни в даному районі, розгляньте інше місце проживання. Майже в кожному районі можна підібрати варіант, який підходить саме вам.
  3. Зв’яжіться з обраним вами агентством нерухомості. Його знову ж таки можна знайти або через інтернет, або через рекламу в друкованій пресі. Наприклад, на сайті Reelto.ru ви зможете знайти досить повний каталог агентств Челябінська. Вибирайте агентство, орієнтуючись на строк його роботи на ринку та відгуки клієнтів.
  4. Максимально точно викладіть ріелтора, яка квартира вам потрібна, де, за якою ціною і як скоро. Якщо ви хочете купити квартиру швидко, майте на увазі, що в ряді випадків можуть виникнути складнощі, які сповільнять підписання угоди. Наприклад, якщо у в квартирі, яку ви хочете купити, прописані діти, може знадобитися дозвіл опіки на їх виписку, а це вимагає часу. Також проблема, якщо квартира в частковій власності, і один з власників живе в іншому місті. Адже при підписанні паперів всі власники повинні бути присутніми.
  5. При огляді обраної квартири поговоріть із сусідами, якщо є така можливість. Розпитайте їх про мікрорайоні і про конкретний будинок, щоб уникнути неприємних сюрпризів.
  6. При оформленні договору зверніть увагу на строки виїзду з квартири колишніх господарів, їли це житло із вторинного ринку. Необхідно, щоб ці терміни збігалися з тим, коли ви хочете в’їхати в квартиру.

Корисні поради

Якщо ви збираєтеся купувати квартиру з використанням материнського капіталу або іпотеки, повідомте про це ріелтору заздалегідь. У цих випадках існує специфіка оформлення документів і передачі грошей продавцю.