Як купити муніципальне нежитлове приміщення


 

Купівля нежитлового муніципального приміщення завжди було справою клопіткою. Розташовуються вони, як правило, в центральній частині міста. І при порівняно невисокій вартості за квадратний метр їх хочуть придбати багато: молоді фірми для підняття статусу, а великі організації — для оптимального розміщення своїх офісів.



Інструкція

  1. Щоб викупити нежитлове муніципальне приміщення, напишіть заяву і зверніться з ним до Комітету з управління комунальною власністю місцевої адміністрації. Приготуйтеся до того, що заява буде розглядатися протягом місяця. Потім ви отримаєте письмову відповідь міської влади про ціну об’єкта. Так як переважного права на викуп приміщення у вас немає, вам запропонують взяти участь в аукціонних торгах, які відбудуться, якщо набереться достатня кількість претендентів. Про проведення торгів вас сповістять додатково.
  2. Якщо ви є орендарем нежитлового муніципального приміщення більше двох років, то маєте право на переважну покупку. І по Федеральному закону № 159-Ф3 ви можете це зробити, минувши аукціонні торги.
  3. Якщо у вас не вистачає грошей, щоб внести всю суму відразу, ви можете отримати розстрочку на три роки. Це повинно бути відображено в постанові. Банки надають кредити малому і середньому бізнесу в таких випадках на пільгових умовах.
  4. При покупці муніципальної власності в розстрочку повинні бути зазначені порядок, терміни та розміри платежів, які відображаються в договорі купівлі-продажу нежитлового приміщення. Також в ньому зазначаються повна адреса, площа і інші параметри, що дозволяють в повній мірі уявити предмет договору. Обов’язковою умовою договору є ціна нерухомості, що купується, яка встановлюється за згодою сторін і може бути як вище, так і нижче інвентаризаційної оцінки.
  5. До державної реєстрації переходу права власності покупець не має права розпоряджатися цим майном, оскільки це право поки що належить продавцеві. Він, в свою чергу, також не має право ним користуватися до переходу прав покупця. Сторони підписують акт передачі майна, після чого зобов’язання сторони, що продає вважаються виконаними.