Як купити витяжку

Як купити витяжку

Витяжки видаляють запахи і випаровування, що виникають під час приготування їжі, захищають меблі, стіни і стеля від осідання на них жиру і кіптяви. У магазинах побутової техніки сьогодні представлений величезний вибір даного виду побутової техніки, і щоб не заплутатися і підібрати витяжку, яка підходить для вашої кухні, потрібно представляти параметри підбору.

Інструкція

  1. Виберіть підходящу для вас модель витяжки. Подивіться, щоб вона добре підійшла до дизайну вашої меблів, побутової техніки та кухні в цілому. Витяжки діляться на плоскі, вбудовувані і купольні.

    Плоскі, або ще вони називаються підвісні, вмонтовуються безпосередньо над плитою на стіну. Вони являють собою окремий модуль без виходу у вентиляцію, що складається з фільтру, вентиляції і корпусу. Зупиніть свій вибір на цій моделі, якщо відвід повітря у вентиляцію для вас скрутний, а відносно недорога вартість допоможе заощадити. Правда, є й недоліки: високий рівень шуму, невелика потужність і часта заміна фільтрів-жировловлювачів.

    Вбудовувані витяжки вмонтовуються у підвісні шафи над плитою, в яких ховається витяжна труба. У свою чергу, цей тип витяжок ділиться на повновбудовувані і з висувною панеллю. У другому варіанті витяжка прихована, і висувається під час роботи плити. Вбудовувані витяжки якісніше плоских і дорожче. Якщо вентиляція сильно віддалена від плити і потрібно далеко тягти трубу, що вбудовується витяжка — хороший варіант.

    Купольні витяжки можуть відрізнятися розміром і формою, а також кольором. Залежно від матеріалів виготовлення вони діляться на суцільнометалеві та металеві з дерев’яною або скляною обробкою, а за типом кріплення — на настінні й острівні. Настінні витяжки найбільш поширені і виглядають, як ковпак з довгою трубою. Острівні — дорожчі, кріпляться до стелі, мають високу потужність, дистанційним керуванням та датчиком забрудненості фільтра. В основному, встановлюються при віддаленості плити від стіни на окремій платформі.
  2. Зверніть увагу на продуктивність витяжки. Малопотужні мають продуктивність 200-300 кубометрів на годину, тоді коли більш потужні — 1000 кубометрів за годину. Майте на увазі, що з потужністю мотора зростає і кількість шуму. Розрахуйте, яка продуктивність потрібна вам. Для цього обсяг вашої кухні помножте на 10. Врахуйте, часта готування і куріння вимагають підвищеної продуктивності.
  3. Підберіть відповідний розмір, матеріал і додаткові функції. Ефективність роботи витяжки залежить від її розміру, тобто вона не повинна бути менше плити. Стандартні розміри — 60, 90, 120 см. Варто враховувати матеріал, з якого зроблена витяжка — від дешевого пластика до більш дорогих високоміцного скла або нержавіючої сталі. Довговічність і ефективність ще залежить від матеріалу Жіроулавлівающие фільтрів: метал, акриловий пластик, синтетичний матеріал. Часто використовуються знімні багаторазові алюмінієві фільтри. Зверніть увагу на додаткові функції: таймер, підсвічування, дистанційне керування і т.д. З їх кількістю зростає і ціна витяжки.