Як купити зеркалку

Як купити зеркалку

Щоб купити дзеркальну фотокамеру, необхідно визначитися, для яких цілей вона вам потрібна. Якщо перед вами стоїть завдання організації фотографічного павільйону та студійної зйомки — це одне питання. Зйомка подорожей або екстремальних видів спорту — інший. Залежно від цілей необхідно вибрати вагу камери, який залежить, переважно, від матеріалу, з якого виготовлений корпус.

Вам знадобиться

-Фотоапарат;
-Сюжет.

Інструкція

  1. Визначтеся з цілями, які спонукали вас на покупку зеркалки. Приміром, якщо збираєтеся брати її з собою у тривалі піші походи — керуйтеся легкістю корпусу. Навіть зайві 200-300 г в похідних умовах можуть виявитися досить значимими. Втім, також до фотоапарата для подорожей пред’являється і іншу вимогу: його корпус повинен бути виконаний з ударостійкого матеріалу. Для студійної зйомки ці вимоги не є першорядними.
  2. Вирішіть, яке кріплення об’єктива вам більше до душі: стандартне — за допомогою різьби, або байонетное. В умовах необхідності швидкої зміни оптики, що характерно для репортажної фотографії, друге краще. Також байонетное кріплення визнано більш надійним. Але якщо передбачається зйомка натюрмортів з використанням перехідних кілець і інших насадок, що кріпляться між зеркалкой і змінним об’єктивом, в цьому випадку різьблення — у більш виграшному положенні.
  3. Проаналізуйте всі «за» і «проти» кожного з більш-менш великих виробників фототехніки. Без докладного аналізу вкрай складно зупинити вибір на тій чи іншій торговій марці. У кожної з них досить багато як прихильників, так і противників, тому перед тим, як прийняти остаточне рішення, влаштуйте «тест-драйв»: попросіть у знайомих познімати, скажімо, Nikon, Canon і Pentax. Аналізувати треба все: і розташування кнопок, і те, як камера «сидить» в руці, і, зрозуміло, знімки. Бажано фотографувати в різних режимах і при різній освітленості. Саме таким способом ви зможете визначити, який бренд вам підходить більше за інших.
  4. Дізнайтеся все про лінійку змінної оптики, гіпотетично підходящої до вибраної зеркалке. Для більшості фотографів, що серйозно займаються фотографією, найбільшу важливість представляють три види об’єктивів: ширококутні (28-35 мм), штатні (близько 50 мм) і довгофокусні (85-175 мм). Останнім часом фахівці від світлопису все частіше віддають перевагу zoom-об’єктивам, але, справедливості заради слід зауважити, в своїй більшості ця оптика помітно програє оптиці з постійною фокусною відстанню. Ще один важливий аспект — світлосила об’єктиву. Чим менше її числове значення — тим краще.