Щоб купити дзеркальну фотокамеру, необхідно визначитися, для яких цілей вона вам потрібна. Якщо перед вами стоїть завдання організації фотографічного павільйону та студійної зйомки — це одне питання. Зйомка подорожей або екстремальних видів спорту — інший. Залежно від цілей необхідно вибрати вагу камери, який залежить, переважно, від матеріалу, з якого виготовлений корпус.
Вам знадобиться
-Фотоапарат;
-Сюжет.
Інструкція
- Визначтеся з цілями, які спонукали вас на покупку зеркалки. Приміром, якщо збираєтеся брати її з собою у тривалі піші походи — керуйтеся легкістю корпусу. Навіть зайві 200-300 г в похідних умовах можуть виявитися досить значимими. Втім, також до фотоапарата для подорожей пред’являється і іншу вимогу: його корпус повинен бути виконаний з ударостійкого матеріалу. Для студійної зйомки ці вимоги не є першорядними.
- Вирішіть, яке кріплення об’єктива вам більше до душі: стандартне — за допомогою різьби, або байонетное. В умовах необхідності швидкої зміни оптики, що характерно для репортажної фотографії, друге краще. Також байонетное кріплення визнано більш надійним. Але якщо передбачається зйомка натюрмортів з використанням перехідних кілець і інших насадок, що кріпляться між зеркалкой і змінним об’єктивом, в цьому випадку різьблення — у більш виграшному положенні.
- Проаналізуйте всі «за» і «проти» кожного з більш-менш великих виробників фототехніки. Без докладного аналізу вкрай складно зупинити вибір на тій чи іншій торговій марці. У кожної з них досить багато як прихильників, так і противників, тому перед тим, як прийняти остаточне рішення, влаштуйте «тест-драйв»: попросіть у знайомих познімати, скажімо, Nikon, Canon і Pentax. Аналізувати треба все: і розташування кнопок, і те, як камера «сидить» в руці, і, зрозуміло, знімки. Бажано фотографувати в різних режимах і при різній освітленості. Саме таким способом ви зможете визначити, який бренд вам підходить більше за інших.
- Дізнайтеся все про лінійку змінної оптики, гіпотетично підходящої до вибраної зеркалке. Для більшості фотографів, що серйозно займаються фотографією, найбільшу важливість представляють три види об’єктивів: ширококутні (28-35 мм), штатні (близько 50 мм) і довгофокусні (85-175 мм). Останнім часом фахівці від світлопису все частіше віддають перевагу zoom-об’єктивам, але, справедливості заради слід зауважити, в своїй більшості ця оптика помітно програє оптиці з постійною фокусною відстанню. Ще один важливий аспект — світлосила об’єктиву. Чим менше її числове значення — тим краще.