Як купити золото в злитках

Як купити золото в злитках

Досить часто, спостерігаючи за коливаннями курсів валют, люди шукають більш надійний спосіб зберігання та примноження грошей. Пам’ятаючи про те, що золото здавна було еквівалентом грошей, а також завжди вважалося дорогоцінним металом, багато людей бажають вкласти свої кровні саме в цей метал.

Інструкція

  1. До 1997 року покупка золотих злитків в Росії була не впорядкована, простим громадянам можна було купувати ювелірні вироби з золота, але злитки, в основному, зберігалися в банках або в золотому фонді країни. Після видання «Правил здійснення банками операцій купівлі-продажу мірних злитків дорогоцінних металів з фізичними особами» процедура покупки золота в злитках стала зрозуміла.
  2. Отже, для початку вивчіть, якого роду золотий злиток вам потрібен — яким має бути його якість. До злитків відмінного стану відносяться зливки, у яких присутня сертифікат заводу-виробника та інша супроводжуюча документація в читабельному і в цілому вигляді, а також на яких немає подряпин, відколів і потертостей. Якщо щось з перерахованого вище упущено — вважається, що такий злиток має задовільний стан. Від вищевказаних чинників відповідно залежить і ціна золота в злитках.
  3. Потім виберіть банк, в якому ви збираєтеся купити (а може бути в подальшому і зберігати) золото в злитках. Це повинен бути стабільний банк, з досить високим рейтингом. Провідні банки країни мають свої положення про якість, рівні забруднення, а також цілісності документації, зокрема, сертифікатів заводу-виготовлювача.
  4. Якщо банк влаштовує вас по надійності і ціні, візьміть з собою посвідчення особи (досить загальногромадянського паспорта) і, бажано попередивши про свій візит, прямуйте в офіс банку для здійснення угоди. Всі операції з золотими злитками повинні проводитися у вашій присутності. Ви повинні ознайомитися з документами і своїми очима простежити за цифрами на вагах при контрольному зважуванні. Вага золота буде зафіксовано з точністю до 0,01 грама. Вам повинні видати касовий документ, в якому будуть відображені найменування металу, ціна злитка, його маса, номер, рівень чистоти, загальна кількість придбаних зливків, а також дата укладення угоди і загальна сума, яку ви сплатили.
  5. Якщо ви купуєте золото в злитках, варто замислитися, де його зберігати. Якщо у вас вдома немає сейфа, варто залишити злиток у банку, де ви його придбали. При цьому можна ще й заощадити гроші. Зокрема, ПДВ за ставкою 18%, закладений у вартість зливка, ви заплатите при покупці, а при продажу золота за ринковою ціною, не зможете його повернути. Однак тут існує одна умова. Завдяки тому, що обороти уповноважених банків звільнені від податку на додану вартість, можна також не платити цей податок. Тобто, якщо не виносити злиток з сертифікованого сховища банку, а оформити його на свій металевий рахунок, то сума ПДВ не буде включена у вартість вашого золотого злитка.