Як лікувати алергічний нежить

Як лікувати алергічний нежить

Алергічний риніт є запаленням слизової порожнини носа через алергічну реакцію. Варто враховувати, що лікування цього виду риніту кардинально відрізняється від лікування нежиті звичайного.

Вам знадобиться

- Антигістамінні препарати;
- Назальні кортикостероїди;
- Розчин солі.

Інструкція

  1. Ліквідуйте ймовірні екзогенні та ендогенні фактори, що викликають і підтримують алергічний нежить.
  2. Для зменшення алергічного запалення на слизових оболонках носа можна використовувати антигістамінні препарати, що приймаються всередину і випускаються у формі крапель або таблеток. Використовуйте препарати другого покоління, до яких відносяться цетрин, зодак, кларитин і кестин; а також третього покоління — еріус, зіртек, телфаст.
  3. Проводьте призначене лікарем лікування не менше 14 днів. Більш тривалий строк застосування небезпечний для здоров’я через можливого негативного впливу на серце.
  4. Уточніть у лікаря, чи можливо застосування місцевих засобів, які впливають на слизові носа. До таких препаратів належать похідні кромоглікату натрію — кромогексал, КРОМОСОЛ, кромоглін. Проводьте лікування цими препаратами не менше 2-4 місяців. За рішенням лікаря проводите цілорічне лікування.
  5. Виберіть назальні кортикостероїди, якщо алергічний нежить має важку форму. Ці ліки найчастіше випускаються у вигляді назального спрею і призначаються для застосування не більше 2-х разів на день залежно від віку. Порадьтеся з лікарем щодо тривалості проведення лікування.
  6. Не зловживайте під час лікування алергічного риніту судинозвужувальними краплями. Тривале застосування неминуче призведе до розвитку ринітів різного ступеня вираженості, званих медикаментозними.
  7. Застосовуйте лікування народними засобами тільки в одному випадку: спробуйте промивання носа розчином солі. Приготуйте розчин з 1 / 3 чайної ложки солі, розчиненої в 1 склянці кип’яченої води і застосовуйте до двох разів на день. Численні рецепти чаїв і трав можуть не тільки не вилікувати алергічний риніт, а й призвести до загострення захворювання, а також до появи вторинної інфекції, що в свою чергу відстрочить призначення адекватного лікування.
  8. Не забувайте застосовувати медикаментозне лікування.