Ваша собака стала частіше, ніж звичайно, ходити в туалет і скиглити, у неї виникла анорексія. Це — ознаки циститу. Проте допомогти вашій собаці, повернути їй здоров’я порівняно нескладно. Адже захворювання цистит легко піддається лікуванню, якщо вчасно звернутися до ветеринара.
Вам знадобиться
антибіотики,
антибактеріальні препарати,
квітки календули і пирію,
протипаразитарні ліки
Інструкція
- Цистит — розлад сечостатевої системи, що виявляється у вигляді запалення сечового міхура. Таке запалення підрозділяється на чотири види: катаральне, гнійне, флегмонозні і фібринозне. Причинами циститу найчастіше бувають переохолодження, гостра інфекція, камені в нирках, простудні захворювання.
Захворювання починається раптово: собака часто ходить в туалет, причому сечовипускання нерідко бувають хворобливими і тривалими. При гнійному або флегмонозном циститі в сечі іноді присутні гній і кров, а при обстеженні в ній виявляють бактерії, нейтрофіли (при гнійному циститі), велика кількість еритроцитів. Таке явище пов’язане з чутливістю нервових закінчень сечового міхура. У собаки підвищується температура тіла, іноді виникає блювота. Цистит, як і багато інших захворювань, може бути гострим і хронічним. Гострий цистит легко піддається лікуванню і не залишає після себе негативних наслідків, хронічний же проходить важче і лікується довше. Він найчастіше виникає на тлі будь-яких інших захворювань, наприклад, при сечокам’яній хворобі та освіті кіст в яєчниках. - При появі перших симптомів циститу собаці зазвичай кладуть теплий компрес на живіт. Подальше лікування здійснюється за допомогою антибіотиків та антибактеріальних препаратів, оскільки основну роль у виникненні цього захворювання відіграють мікроорганізми, основному — стафілококи і стрептококи. Хворим собакам слід пити багато води, знаходитися в теплі. Їм дають антибіотики тетрациклінової групи, які іноді прописують разом з пролонгованими сульфаніламідами, особливо при гнійному і флегмонозном циститі. Додатково застосовують лікарські рослини — квітки календули і пирію повзучого. Вигулюють собаку в особливому не пропускає вологу і холод комбінезоні. При паразитарному циститі в першу чергу ветеринар прописує протипаразитарні засоби. Хронічний цистит також лікується антибіотиками, проте в першу чергу усувають саму причину його виникнення. Наприклад, якщо це сечокам’яна хвороба, нерідко вдаються до хірургічного втручання.
- Для того, щоб уникнути циститу, не допускайте переохолодження собаки. Чи не вигулюйте свого вихованця в мороз без комбінезона. Також намагайтеся стежити за тим, щоб ваша тварина не знаходилося довго у воді (деякі собаки люблять довго плавати і купатися). Крім того, ретельно виконуйте всі санітарно-гігієнічні правила, вигулюйте собаку лише в безпечних з мікробіологічної точки зору місцях. Не влаштовуйте перерв у вигулі, оскільки тривалі затримки сечовипускання, особливо у псів, сприяють розвитку циститу. Щоб уникнути хронічного циститу, не слід перегодовувати тварина, особливо жирною їжею, давайте йому більше води.