Як лікувати дитячий коньюктівіт


 

Кон’юнктивіт — це запалення слизової оболонки ока. Як правило, зараження відбувається в результаті попадання на кон’юнктиву мікробів і вірусів. Проте найчастіше діти хворіють на кон’юнктивіт через банального недотримання гігієни. При коректному лікуванні слизова оболонка ока відновлюється досить швидко.



Вам знадобиться

— алое, каланхое;
- Квітки календули;
- Міцний чай;
- Сушені ягоди чорниці;
- Піпетка;
- Ватяні диски.

Інструкція

  1. Для лікування кон’юнктивіту у дітей рекомендовані препарати у вигляді мазей або крапель. Найчастіше виписують «Альбуцид» або «Офтальмоферон» (краплі), а також тетрациклінову мазь. Лікування має призначатися окулістом або педіатром. Крім медикаментозного підходу існує і декілька народних засобів по боротьбі із запаленням слизових оболонок очей.
  2. Вичавіть 1 частина соку алое і розбавте 10 частинами теплої кип’яченої води. Отриману суміш капайте в очі по 4-5 разів на день.
  3. Насипте в каструлю 2 чайні ложки квіток календули і залийте окропом (1 склянка). Нагрівайте протягом 2-3 хвилин, потім зніміть з вогню і залишіть остигати. Далі процідіть відвар. Необхідно змочувати в отриманому відварі ватні диски і промивати ними очі дитини.
  4. Заваріть міцний чай. Коли він охолоне до кімнатної температури, умочіть в заварці ватяні диски і ретельно промийте очі дитини. Можете також прикладати змочені ватяні диски до очей і залишати на 20 хвилин. Завдяки процедурі відразу проходить свербіж і печіння. Повторювати її слід у міру потреби.
  5. Вичавіть сік каланхое і розбавте прохолодною кип’яченою водою в пропорції 1:1. Рясно змочіть в розчині ватяні диски і покладіть на очі. Не знімайте компрес щонайменше 10-15 хвилин. Повторюйте процедуру по 4-5 разів на день.
  6. Залийте 1 столову ложку сушених ягід чорниці 1 склянкою окропу. Потім поставте варитися на повільному вогні. Через 30-40 хвилин зніміть відвар з вогню, процідіть. Коли відвар охолоне до кімнатної температури — зробіть компрес для очей. Процедура повинна займати в середньому 10-15 хвилин і проводитися не рідше 3 разів на день.

Зверніть увагу

З огляду на те, що недолікований кон’юнктивіт може привести до серйозних ускладнень, краще не вдаватися до самолікування. Виявивши ті чи інші симптоми запалення слизових оболонок очей у вашої дитини, відразу зверніться до лікаря.

Корисні поради

Не забувайте про профілактику кон’юнктивіту: привчите малюка часто мити руки, постійно давайте йому вітаміни, зміцнюйте імунітет і стежте за харчуванням. Як можна частіше провітрюйте приміщення.


 
 
 
 

Статті медичного характеру на Сайті надаються виключно в якості довідкових матеріалів і не вважаються достатньою консультацією, діагностикою або призначеним лікарем методом лікування. Контент Сайту не замінює професійну медичну консультацію, огляд лікаря, діагностику або лікування. Інформація на Сайті не призначена для самостійної постановки діагнозу, призначення медикаментозного чи іншого лікування. При будь-яких обставин Адміністрація або автори зазначених матеріалів не несуть відповідальності за будь-які збитки, що виникли у користувачів в результаті використання таких матеріалів.