Будь-яке захворювання при вагітності є неприємним і приносить майбутній мамі масу незручностей і побоювань. Це пов’язано найчастіше з тим, що за період виношування дитини більшість ефективних способів лікування не доступні, тому як вони зможуть негативно позначитися на подальшому розвитку плоду. Це також актуально і для лікування досить невинного, на перший погляд, захворювання — фарингіту, яке вражає слизову оболонку глотки.
Інструкція
- Проводячи лікування фарингіту, дотримуйте кілька правил: забезпечте хворому горлу спокій (не напружуйте свій голосовий апарат), намагайтеся не розмовляти, робіть це тільки в разі потреби і то пошепки.
- Періодично полощіть горло розчином фурациліну. Для цього розчиніть одну таблетку фурациліну в половині склянки теплої води.
- Побільше пийте теплої рідини. Для пиття краще всього використовуйте лужні напої (мінеральна вода без газу, молоко), а також — що містять вітаміни (чай з лимоном, журавлинний морс).
- З раціону виключите вживання гострих, солоних і копчених продуктів.
- Для полоскання горла зробіть настої і відвари з лікарських трав: ромашки, календули, подорожника, шавлії. При цьому можете придбати вже готові настойки, які необхідно розводити з водою (Ротокан, Ромазулан).
- Сьогодні існує величезний вибір різноманітних льодяників, які допомагають при запаленні горла. До них відносяться Стрепсилс, себідін, Фарингосепт. При цьому жінкам, які очікують дитину, протипоказані Септолете, Фалиминт, Стрепсілс-плюс. Слід зазначити, що всі пастилки та льодяники ефективні лише при легких формах захворювання.
- Як правило, при фарингіті може незначно підвищитися температура (зазвичай вона не перевищує 38? C). Тому температуру намагайтеся не збивати. У рідкісних випадках, враховуючи загальний стан вагітної жінки, можна використовувати з метою зниження температури Еффералган, Калпол чи інший препарат на основі парацетамолу.
- Можна лікувати фарингіт в період вагітності також за допомогою народних методів. Для цього використовуйте полоскання свіжим картопляним соком, проводите інгаляції картопляним пором або парою ялинових шишок, змащуйте мигдалини настоєм прополісу.
Корисні поради
При застосуванні будь-яких лікарських засобів обов’язково проконсультуйтеся з лікарем.