Як лікувати гіпертрофію лівого шлуночка

Як лікувати гіпертрофію лівого шлуночка

Гіпертрофія лівого шлуночка серця — це не захворювання, а один із симптомів цілого букета хвороб. Найчастіше, вона є придбаним станом на тлі гіпертонічної хвороби, вад серця і ряду інших серйозних чинників, які діагностуються в кожному окремому випадку на підставі обстеження чи скарг пацієнта. Лікування призначає лікар-кардіолог.

Інструкція

  1. Гіпертрофія лівого шлуночка може виникнути у молодому віці і стати причиною раптової смерті, інсульту чи інфаркту. Найбільш частою скаргою може бути підвищений артеріальний тиск, головні болі, нестабільний тиск, біль у грудній клітці, погане самопочуття, загальна слабкість, поганий сон, аритмія. Якщо присутній хоча б один симптом, негайно зверніться до кардіолога і отримаєте направлення на необхідні обстеження.
  2. До методів обстеження відноситься УЗД, ЕКГ, ЕхоКГ, аналізи крові, контроль артеріального тиску. На підставі проведених обстежень, кардіолог призначить лікування. В основному виписуються бета-адреноблокатори і верапаміл, а також систематичний контроль над роботою серця.
  3. Додатково до основної терапії дотримуйтеся режиму дня, дієти, відмовтеся від шкідливих звичок. Алкоголь на тлі прийому бета-адреноблокаторів суворо протипоказаний. Позбавтеся від нікотинової залежності, не вживайте кофеинсодержащие напої, більше рухайтеся.
  4. Максимально знизьте вагу і кількість солі в раціоні. Харчуйтеся помірно і дрібними порціями. У раціоні має бути присутнім м’ясо нежирних сортів, морепродукти, молочні і кисломолочні продукти, фрукти, овочі. Максимально скоротіть вживання тваринних жирів, солодощів, печених, хлібобулочних виробів.
  5. Лікар може порадити зайнятися плаванням, аеробікою, бігом, лікувальною фізкультурою. Фізичні навантаження повинні бути помірними. Регулярно перевіряйте артеріальний тиск і відвідуйте кардіолога для контрольного обстеження.
  6. Якщо додатково присутні хронічні захворювання, наприклад цукровий діабет, проводите хорошу компенсацію.
  7. Препарати призначаються на все життя, і якщо захворювання прогресує, стінки серця товщають і заважають кровопостачанню мозку або інших органів, може бути призначена операція.