Як лікувати грижу стравоходу


 

Грижа стравоходу діагностується на прийомі у лікаря-гастроентеролога. Хвороба являє собою зсув якого органу в черевній порожнині (найчастіше шлунка) через харчове отвір діафрагми в грудну порожнину. Найчастіше цей діагноз носить придбаний характер, але бувають випадки вродженої патології, коли дитина народжується з укороченим стравоходом.



Інструкція

  1. Діагностується захворювання — грижа стравоходу — за допомогою ультразвукового дослідження, рентгена та огляду лікаря, крім того, в обов’язковому порядку здається аналіз крові. Додатково може призначатися обстеження, під назвою «езофагогастроскопія».


  2. Як правило, лікування даного захворювання може бути консервативним і хірургічним. Перше спрямоване на стабілізацію стану хворого, його метою є стійка ремісія хвороби, запобігання ускладнень і погіршення стану пацієнта. В основі цього методу лікування лежить призначення спеціальних лікарських засобів, дія яких спрямована на зниження кислотності шлункового соку, вони добре знижують шлункову секрецію і забезпечують захист слизової оболонки стравоходу від руйнівного впливу шлункового соку.


  3. Крім цього, хворому рекомендують дробове харчування, дієту. Їжу необхідно приймати невеликими порціями 5-7 разів на день. Паралельно призначається курс препаратів, які є профілактикою деяких супутніх хвороб, наприклад, запорів. Пацієнту також необхідно вживати не менше двох літрів на добу чистої води і більше перебувати на свіжому повітрі.


  4. У випадку, коли діагностується грижа стравоходу занадто великого розміру, лікарі-гастроентерологи наполягають на хірургічному втручанні. Операція показана, якщо відсутні результати лікування вищеописаним способом. Також її проводять, якщо у пацієнта виникли ускладнення у вигляді ерозії стравоходу, запалення стравоходу, кровотечі, виразки стравоходу, анемії. Також якщо грижа локалізується в грижових воротах і спостерігається дисплазія слизової оболонки стравоходу, це є показанням до проведення оперативного втручання.


  5. У пацієнтів може діагностуватися околопіщевие ковзні грижі, які можуть сприяти обмеженню освіти в подальшому.

  6. Операція проводиться в стаціонарних умовах, під загальним наркозом. Як правило, в черевну порожнину перетягуються шлунок і більшу частину стравоходу, а за допомогою спеціального методу звужується і зміцнюється частина діафрагми.


  7. Післяопераційний період триває 7-10 днів під наглядом медичного персоналу. Пацієнт може вставати вже на другу добу, а після виписки забути про своє захворювання.




 
 
 
 

Статті медичного характеру на Сайті надаються виключно в якості довідкових матеріалів і не вважаються достатньою консультацією, діагностикою або призначеним лікарем методом лікування. Контент Сайту не замінює професійну медичну консультацію, огляд лікаря, діагностику або лікування. Інформація на Сайті не призначена для самостійної постановки діагнозу, призначення медикаментозного чи іншого лікування. При будь-яких обставин Адміністрація або автори зазначених матеріалів не несуть відповідальності за будь-які збитки, що виникли у користувачів в результаті використання таких матеріалів.