На жаль, вагітна жінка не захищена від вірусів, і будь-респіраторне захворювання протягом всієї вагітності не раз здатне проявитися кашлем, нежитем або болем в горлі, особливо якщо цікаве положення довелося на осінньо-зимовий період. Однак у лікуванні важливо враховувати не тільки своє здоров’я, але і безпеку майбутнього малюка.
Інструкція
- Найчастіше запалення мигдалин викликають стрептококи і стафілококи. А оскільки їх вплив може відбитися і на здоров’я майбутнього малюка, приймайте своєчасних заходів для попередження подальшого розвитку хвороби і швидкого усунення вже наявних симптомів. Однак не забувайте, що лікування горла під час вагітності має проходити з використанням безпечних і одночасно ефективних способів.
- При перших болях в мигдалинах почніть через кожну годину полоскати горло розчином соди або солі (1 ст. Л. На 0,5 л теплої води). Такі полоскання створюють в порожнині рота лужне середовище і перешкоджають подальшому розмноженню хвороботворних мікроорганізмів. Чергуйте полоскання лужними розчинами з протизапальними трав’яними відварами — ромашки, евкаліпта і листя суниці. Вони знімають запалення і зменшують больові відчуття. Полоскання робіть в перший день хвороби — щогодини, у другий день — кожні дві години, в третій день — кожні три години.
- Також для лікування горла робіть інгаляції. Використовуйте для них ті ж кошти, що і для полоскання — соду, ромашку, картопляний відвар. Вдихайте пар тільки з носика чайника для заварювання. Інгаляції робіть 5-8 разів на день і з кожним днем зменшуйте їх кількість.
- Крім місцевого лікування горла, промивайте свій організм від вірусу або інфекції. Для цього пийте більше рідини — чай з медом і мелісою, кислі морси, цитрусові соки, відвар ромашки. Кожен день приймайте подвійну дозу вітаміну С. Він дуже корисний вагітним протягом усього терміну виношування плоду.
- Уникайте будь фізичного навантаження. Дайте своєму організму можливість відновитися швидше. Дотримуйтесь постільний режим не менше трьох днів. Тримайте ноги, груди і шию в теплі, але не захоплюйтеся тепловими процедурами (гірчичниками, ножними і загальними ваннами). Вони можуть негативно вплинути не перебіг вагітності. Просто не перегрівайтеся.
- Основне інтенсивне лікування горла під час вагітності проводите в перші три дні з моменту появи перших больових відчуттів. Далі продовжуйте усунення залишкових явищ до повного припинення хвороби.