Багато хто знає, наскільки важливо для немовлят харчуватися материнським молоком. Це найкращий спосіб дати дитині всі необхідні поживні речовини та мікроелементи. На жаль, лактозна недостатність може зробити це неможливим.
Інструкція
- Лактозна недостатність — захворювання, яке виникає в результаті дефіциту лактази, спеціального ферменту, виробником якого є пряма кишка.
- Основна функція лактази полягає в розщепленні молочного цукру і перетравленні грудного молока. Коли відбувається збій, батькам доводиться переводити свого малюка на спеціальне годування. У той же час лікарі не рекомендують повністю відмовлятися від годування груддю.
- Причиною лактозною недостатності може бути декілька:
- Вроджена гиполактазия (генетичне захворювання);
- Пошкодження слизової оболонки товстої кишки в результаті інфекцій чи токсичних впливів, прийому антибіотиків і т.д.;
- Сильний токсикоз у матері в другій половині вагітності;
- Гіпоксія плоду. - Для того щоб вилікувати лактозною недостатність, зверніться до педіатра. Дитячий лікар огляне вашого малюка і випише йому необхідні препарати, покликані заповнити зміст вищезгаданого ферменту. На полицях аптеки такі медикаменти представлені в широкому асортименті.
- Після того як ви купили цей препарат, розведіть необхідну кількість у заздалегідь зцідженим материнському молоці і погодуйте малюка з ложечки. Також можете розчиняти порошок у звичайній кип’яченій воді. Робіть це перед кожним годуванням і вже через 3-4 дні ви помітите значні поліпшення стільця немовляти (нормалізується його консистенція, врегулюється частота, підуть болі в животі та метеоризм).
- Знову вирушайте до педіатра, який призначить маляті біопрепарати, покликані нормалізувати мікрофлору товстої кишки. Уважно почитайте вміст цих сумішей, тому що більшість з них містить лактозу. Виберіть той, в якому концентрація цього ферменту мінімальна.
- Щоб ваш малюк не голодував під час лікування, введіть в його раціон перший прикорм (овочеве пюре або каша). Вже до напівроку ви забудете про лактозною недостатності у вашого малюка.