Нефрит — це запалення нирок, яке виникає або в результаті перенесеного захворювання (наприклад, скарлатини або ангіни), або із-за різкого переохолодження тіла. Нефрит як правило починається через 10-15 днів після інфекційної хвороби і проявляється легким нездужанням, болями в області попереку, набряком обличчя, тіла і підвищенням тиску.
Інструкція
- Під час гострого періоду хворі підлягають госпіталізації і лікуванню за дотриманням постільного режиму. Лікар також призначає спеціальну дієту з обмеженням солі (не більше 5 г за добу), зменшенням кількості споживаної рідини (до одного літра на день). Якщо спостерігаються ознаки ниркової недостатності, то в таку дієту включаються і тваринні білки. Так що пацієнтові доведеться виключити зі свого раціону м’ясо, копчені продукти, консерви і багато іншого. Крім того, необхідно буде уникати перевтоми, переохолодження і остерігатися інфекційних захворювань.
- При наявності вогнищ інфекції лікар порекомендує лікування антибіотиками протягом тижня (іноді днів на 10). Якщо є сильні набряки і високий артеріальний тиск, то пацієнту також призначать різні сечогінні засоби: «Урегіт ®», «Гипотиазид», етакринова кислоту, «Фуросемід». При гіпертонічній енцефалопатії буде внутрішньовенно вводитися 10-20 мл 25-ти% розчину сульфату магнію, не виключено застосування «гемітон», «Резерпина» або «Допегіту ®».
- У стаціонарі медсестра повинна стежити за діурезом хворого (під час гострого періоду). А після його закінчення пацієнт повинен уникати яких би то не було підвищених фізичних навантажень. Забороняється йому і прийом спиртних напоїв.
- Ефективною і корисною виявиться і фітотерапія. Скористайтеся наступним рецептом: візьміть порівну суцвіття пижма, квітки бузини чорної, корінь живокосту лікарського та траву фіалки триколірної. Після подрібнення всіх компонентів залийте їх окропом, настоюйте цілу ніч у термосі. Приймати відвар необхідно протягом двох-трьох місяців по півсклянки кілька разів на день. Потім зробіть двотижневу перерву і повторіть курс.
- Ось інший рецепт: знадобляться плоди шипшини, анісу, листя мучниці, берези і трава петрушки. Загалом має вийти дві столові ложки суміші. Її теж знадобиться подрібнити і залити на ніч кип’ятком. Графік застосування залишається тим самим.