Як лікувати нежить і застуду

Як лікувати нежить і застуду

Респіраторні захворювання є найчастішим недугою, особливо з настанням холодів. Перепади температур послаблюють захисні сили організму і підвищують сприйнятливість до різних вірусів, які легко передаються повітряно-крапельним шляхом, викликаючи нежить, кашель і просто погане самопочуття. Але щоб ці неприємні відчуття турбували якомога менше, лікувати застуду треба з перших її ознак.

Вам знадобиться

- Сольовий розчин для промивання носа;
- Хвойний відвар для полоскання горла;
- Відвар ромашки або подорожника для інгаляцій;
- Краплі для носа;
- Спрей або сироп від кашлю;
- Вітамін С;
- Корінь солодки.

Інструкція

  1. Основною умовою для якнайшвидшого одужання є постільний режим. Тому 2-3 дні, а краще тиждень, відлежиться в ліжку і дайте організму можливість відновитися. Уникайте перегляду телевізора і перегляду журналів. Це забирає багато енергії, необхідної організму для лікування.
  2. Всіляко сприяйте одужання. Використовуйте різні очищають, зігріваючі та протизапальні засоби для лікування нежиті, кашлю та застуди.
  3. У перший день застуди промивайте ніс (солоним розчином) і полощіть горло (відваром ромашки або хвойного збору) кожну годину, в другий день — кожні 3 години і в наступні дні — вранці і ввечері. Ці процедури необхідні для очищення носоглотки від слизу і хвороботворних бактерій.
  4. Після промивання носа використовуйте краплі. Вони знімають набряк слизової і полегшують дихання. Застосовуйте як традиційні аптечні краплі, так і засоби народної медицини — сік моркви (по 3-4 краплі в кожну ніздрю), редьки, алое.
  5. Прогрівайте за допомогою інгаляцій носоглотку. Для прогрівання горла використовуйте траву (ромашку, солодку, подорожник), заварену в чайничка (вдихайте ротом з носика чайника), а для носа — каструлю, і вдихайте тільки носом. Лікування теплим пором попереджає кашель і швидше знімає запалення слизової дихальних шляхів.
  6. При кашлі робіть на ніч зігріваючі компреси і гірчичники. Сильні напади кашлю усувайте сиропом або спреєм від кашлю.
  7. Під час хвороби намагайтеся менше їсти. Але обов’язково випивайте не менше 2 літрів рідини (теплі і вітамінізовані напої — відвари трав, настій шипшини, чаї). Рідина очищає організм від токсинів, що виробляються під час простудних захворювань у великій кількості.
  8. Приймайте щодня по 1 г вітаміну С (аскорбінову кислоту). У лікуванні застуди він необхідний, оскільки стимулює роботу імунної системи. Одночасно з прийомом вітаміну С вживайте більше цитрусових. Біофлавоноїди в їх складі сприяю кращому засвоєнню цього вітаміну. Також для підвищення імунітету пийте сироп чи відвар кореня солодки.
  9. Щодня приймайте гарячий душ. Вода змиває негативну хворобливу енергетику і очищає шкіру від утворилися під час хвороби токсинів. А пара від душа чудово впливає на бронхи і приносить полегшення при кашлі.
  10. Часто провітрюйте кімнату, а в теплу погоду тримайте вікно відкритим цілодобово. Свіже повітря у лікуванні застуди є ліками. Для зволоження повітря поставте в кімнаті 2-3 об’ємні гуртки з водою.