Морські свинки навесні і восени можуть легко підхопити застуду. Першою ознакою хвороби вважається поява нежитю. Якщо вчасно не вилікувати хворобу у морських свинок, то може піти ускладнення, аж до набряку легенів, що надалі дуже часто призводить до смертельного результату. Звичайно, краще всього відразу ж показати тварину ветеринара, але коли такої можливості немає — не чекайте, коли вона з’явиться, а відразу ж беріться за лікування улюбленця самі.
Вам знадобиться
-Серветка;
- Порошок стрептоциду;
-Розчин ампіциліну;
- Відвар з трав;
-Аскорбінова кислота;
- Розчин глюкози;
Інструкція
- Відсадити захворіла тварина окремо від інших. Слідкуйте, щоб у приміщенні, в якому знаходиться морська свинка, не було протягів.
- Акуратно за допомогою серветки протріть свинці ніс, щоб видалити утворилася слиз і скоринки.
- Вдуйте в ніс свинки порошок стрептоциду. Тільки стежте, щоб він не потрапив тварині в очі. У разі відсутності даного порошку, капає в ніс вихованця розчин ампіциліну три або чотири рази на день. Щоб приготувати розчин: капсулу ампіциліну розчиніть в 12 мілілітрах кип’яченої води.
- Якщо при застуді у свинки не тільки нежить, а й кашель, то приготуйте для неї настій з трав. Його можна зробити з відвару мати-й-мачухи або ж листя кропиви. Поїть таким настоєм улюбленця три рази на день по чверті чайної ложки.
- Давайте морській свинці більше вітамінів. Приготуйте для неї спеціальну мікстуру, яка зміцнить імунітет звірка. Розведіть 40 -% розчин глюкози з 0,2 -% розчином аскорбінової кислоти. Дотримуйтесь співвідношення 1:1. Давайте мікстуру не більше шести днів з розрахунку від 0,75 до 2,20 мл залежно від ваги і віку вашої свинки.
- Розширюйте раціон харчування хворого звірка. Додайте до їди листя кропиви (можна як свіжі, так і сушені), буряк, моркву і капусту. Як частування дайте свинячу зелений горох. Запропонуйте своєму улюбленцю наступне вітамінне ласощі: 1 мілілітр глюкози + 1 мілілітр аскорбінки і все це змішати з одним мілілітрів води. Дану суміш можна давати тварині прямо з шприца.
Зверніть увагу
За будь-яких ознаках захворювання тварини, найкраще негайно відвідати ветеринара, оскільки тільки він може поставити точний діагноз, і призначити правильне, а головне своєчасне лікування.
Корисні поради
Для того щоб ваші вихованці не хворіли, стежте за тим, щоб у них завжди була свіжа вода і якісний корм, і регулярно проводите огляди у ветлікарні у грамотних фахівців.