Опік може виникнути в разі необережного поводження з гарячими предметами і рідинами або в результаті нещасного випадку. Залежно від глибини ураження тканин опік підрозділяється на 4 ступені. Великі і глибокі пошкодження повинні лікуватися в стаціонарі, а от при невеликій площі і ступеня ураження впоратися з лікуванням опіку можна в домашніх умовах.
Інструкція
- Охолодіть місце опіку якомога швидше — підставте його під струмінь холодної води. Якщо цього не зробити, то площа і глибина ураження збільшиться за рахунок того, що пошкоджені полум’ям або окропом тканини ще деякий час зберігають тепло.
- Визначте ступінь опіку. При першого ступеня пошкоджене місце червоніє, з’являється припухлість, яка супроводжується болем. Друга ступінь характеризується наявністю почервоніння і міхура з мутнуватою рідиною. Постраждалого турбує сильний біль, особливо в разі пошкодження оболонки міхура. При третього ступеня відбувається омертвіння тканин, яке можна визначити по наявності струпа на місці поразки. При опіку рідинами він має сіруватий колір, у разі, якщо пошкодження сталося поблизу відкритого полум’я, струп чорніє. Четверта ступінь відрізняється глибиною ушкодження. У цьому випадку уражається не тільки шкіра і підшкірно-жировий шар, а й м’язи, і навіть кістки. При третього й четвертого ступеня опіку потрібна негайна госпіталізація.
- Обробіть обпечене місце маззю з пантенолом, він прискорює регенерацію тканин. Існують спреї, які містять аналогічне діючу речовину. При сильній хворобливості така форма випуску ліки навіть переважно, оскільки дозволяє не дратувати запалене місце додатковими дотиками.
- Накладіть пов’язку, якщо у вас опік другого ступеня. Стерильні марлеві серветки, зафіксовані на ушкодженому місці бинтом, дозволять зберегти цілісність міхура або не допустити нагноєння в разі, якщо він лопнув.
- Обробляйте обпечене місце антисептичними препаратами. Мазі з фурациліном або синтоміцин сприяють швидкому загоєнню.
- Скористайтеся народними способами лікування опіків. До них відносяться компреси з сирої тертої картоплі або з міцної чайної заварки. Також добре допомагає ошпарений окропом і загорнутий в марлю кінський щавель.
Зверніть увагу
Не можна обробляти свіжі опіки маслом і містять його мазями. Жирова плівка, що виникає від його використання, перешкоджає виходу тепла, через що пошкодження тканин стає глибшим. Лікування народними засобами з використанням соняшникової олії може проводитися тільки після тривалого охолодження пошкодженого місця!