Починаючи з 20 тижня вагітності, ви можете відчувати почуття жару, печива або різкого болю за грудиною. Такі відчуття виявляються частіше ввечері або після їди. Є ряд порад, які допоможуть вам справиться з цією недугою.
Інструкція
- Щодня на сніданок готуйте собі вівсяну кашу, замість води додайте нежирне молоко. Їжте маленькими порціями. Можете урізноманітнити свій сніданок молочним або вівсяним киселем.
- Протягом дня споживайте в їжу продукти, що нейтралізують кислотність. Наприклад: молоко, нежирний сир або вершки, відварене м’ясо, варену або печену рибу, рослинне масло.
- Протягом дня з’їдайте трохи лісових або мигдальних горіхів. Також можете спробувати терту моркву.
- Їжте часто, але маленькими порціями. Перетворіть прийом їжі в церемонію, розтягніть цей процес, приділяючи особливу увагу кожному шматочку їжі, що потрапив у вашу ротову порожнину.
- Не пийте газовану воду, каву або міцний чай.
- Не паліть взагалі або хоча б скоротіть кількість викурених сигарет до мінімуму.
- Забудьте про жувальних гумках.
- Відмовтеся від жирних, смажених і гострих страв. Не вживайте в їжу копченості, кислі ягоди і фрукти.
- Заваріть відвар ромашки. Для цього столову ложку квітів залийте склянкою окропу. Залиште на 15 хвилин. Пийте не більше двох склянок на день.
- Одягайте одяг вільну, з натуральних тканин. Важливо, щоб область шлунка і живота нічим не здавлювалися.
- Менше нахиляйтеся, особливо ближче до вечора.
- Після прийому їжі прогуляйтеся пішки на свіжому повітрі.
- Займайте горизонтальне положення не раніше, ніж через 40 хвилин після прийому їжі.
- Уникайте стресових ситуацій.
- Робіть дихальні вправи перед сном. Для цього сядьте в позу лотоса, під сідниці покладіть подушечку, щоб було зручніше. Максимально розправте плечі, при цьому ви не повинні відчувати напругу і дискомфорт. Починайте робити не глибокі вдихи і видихи. Поступово збільшуйте час вдиху і видиху.
- Лягайте спати через три години після останнього вживання їжі.
- Засинайте в напівсидячому положенні. Для цього покладіть великі подушки під верхню частину тіла.
- Якщо всі перераховані вище способи не допомагають, зверніться до лікаря для призначення лікарських препаратів. Не займайтеся самолікуванням.
Корисні поради
Не пробуйте всі способи боротьби з печією одночасно. Підбирайте саме той, який підходить саме вам. Радьтеся з вашим лікарем-гінекологом.