У всіх новонароджених дуже чутлива шкіра у перші місяці життя, тому при неправильному догляді за дитиною у нього може з’явитися пелюшковий дерматит. Це пов’язано з відсутністю імунітету шкірного покриву у немовлят.
Інструкція
- Пелюшковий дерматит — це запалення шкіри, попрілість, яка з’являється при взаємодії шкіри малюка з калом і сечею. Це шкірне захворювання завдає новонародженому дискомфорт, дитина поводиться неспокійно і часто плаче.
Пелюшковий дерматит може носити легку і важку форми. При легкій формі ніякого спеціального лікування не потрібно. Використовуйте повітряні ванни і змащуйте місця пошкодження шкірного покриву захисними мазями. - Для профілактики дерматиту якомога частіше міняйте підгузники, не залишайте дитину в мокрих пелюшках. Купайте новонародженого кожен день, але бажано без мила. Мило намагайтеся використовувати два рази на тиждень, в інший час при купанні додайте у воду спеціальний настій трав, наприклад календулу, ромашку, череду. Трави мають протизапальну дію і допоможуть захистити шкіру малюка.
- Якщо ви помітили у дитини перші ознаки пелюшкового дерматиту: почервоніння та висипи, поміняйте свій пральний порошок на дитячий. Серйозно ставитеся до прасування дитячої білизни, пропрасовуйте його з обох сторін, особливу увагу приділяйте швах.
Якщо пелюшковий дерматит набуває важку форму, на місці почервоніння і висипу можуть утворитися тріщини і виразки. У такому випадку зверніть увагу на стан шкіри дитини: вона може лущитися або виділяти тканинну рідину. Іншими словами, бути чи сухий або мокрою. - Якщо шкірний покрив дитини пересушений, його треба зволожувати. Використовуйте зволожуючі креми і масла. Якщо шкіра новонародженого виділяє тканинну рідину, її треба сушити, для цього використовуйте присипки і підсушують мазі. Контакт з повітрям ідеально допомагає при боротьбі з дерматитом. По можливості, якомога частіше залишайте новонародженого голенького.
- Не використовуйте йод або зеленку — це протипоказано. У будь-якому випадку порадьтеся з вашим педіатром, який призначить правильне лікування пелюшкового дерматиту.