періостітом називають явище, яке супроводжується запаленням окістя або альвеолярного відростка. Під час такого процесу спостерігається нагноєння ділянки, яке характеризується набряком і постійним болем. Це захворювання більш відоме під назвою «флюс».
Вам знадобиться
— марганцівка;
- Харчова сода;
- Трава чебрецю;
- Листя скумпії;
- Трава иссопа, 3% оцет.
Інструкція
- При появі болю і набряклості в районі щоки потрібно відразу ж звернутися до лікаря-стоматолога. Лікування здійснюється за допомогою хірургічного втручання. Лікар розкриває абсцес і видаляє звідти весь гній. Крім того, в більшості випадків необхідно і видалення зуба, який викликав розвиток флюсу.
- Після операції потрібно якомога частіше полоскати ротову порожнину, щоб не виникло повторного зараження. Для цього можете використовувати розчин марганцівки або ж харчової соди, для приготування якого потрібно розчинити чайну ложку соди в склянці теплої води.
- Використовуйте також і народні методи лікування, які знімають біль. Наприклад, прикладіть до місця запалення холодний компрес. Пам’ятайте, що зігрівають компреси при флюсі категорично протипоказані.
- Візьміть дві столові ложки подрібненої трави чебрецю і залийте її склянкою окропу. Відвар повинен настоюватися приблизно півгодини. Потім процідіть настоянку. Ця речовина можна використовувати для полоскання ротової порожнини і місця запалення.
- Рот можна полоскати і відваром з листя скумпії. Для його приготування візьміть дві столові ложки листя цієї трави й залийте склянкою крутого окропу. Дайте відвару настоятися протягом 20 хвилин. Тепер можете процідити суміш і отриманою рідиною полоскати ротову порожнину якомога частіше.
- Візьміть приблизно 30 грамів трави иссопа і залийте склянкою окропу. Залиште суміш на півгодини. Тепер процідіть відвар і додайте туди маленьку ложку звичайного столового оцту з концентрацією 3%. Полощіть рот таким відваром не менше трьох разів на добу.
- Хорошим ефектом володіє і відвар з листя меліси, так як він не тільки знімає больові відчуття, але і заспокоює нервову систему. Візьміть чотири столові ложки листя рослини і залийте двома склянками гарячої кип’яченої води. Відвар повинен настоюватися не менше години. Його потрібно процідити і використовувати для ополіскування ротової порожнини.
Зверніть увагу
Пам’ятайте, що трав’яні відвари призначені для дезінфекції ротової порожнини і зняття постійного болю. Ці настої не можуть вилікувати флюс. Саме тому при наявності періоститу потрібно відразу ж звернутися до досвідченого стоматолога.
Статті медичного характеру на Сайті надаються виключно в якості довідкових матеріалів і не вважаються достатньою консультацією, діагностикою або призначеним лікарем методом лікування. Контент Сайту не замінює професійну медичну консультацію, огляд лікаря, діагностику або лікування. Інформація на Сайті не призначена для самостійної постановки діагнозу, призначення медикаментозного чи іншого лікування. При будь-яких обставин Адміністрація або автори зазначених матеріалів не несуть відповідальності за будь-які збитки, що виникли у користувачів в результаті використання таких матеріалів.