У важких хворих, які тривалий час знерухомлені і змушені дотримуватися постільного режиму, нерідко утворюються пролежні. Вони являють собою виразка і омертвіння м’яких тканин. Чим глибше пошкодження, тим більше часу займе відновлення. Саме тому починати лікування потрібно на самих ранніх стадіях некрозу.
Вам знадобиться
— камфорний спирт;
- Протипролежневі пов’язки;
- Зволожуючий крем;
- Присипка;
- Перманганат калію;
- Зеленка;
- Антибактеріальні та інші мазі.
Інструкція
- Простіше попередити пролежні, ніж вилікувати їх, тому міняйте положення хворої людини кожні півтора-дві години, в тому числі вночі. Робіть легкий масаж проблемних зон, це поліпшить мікроциркуляцію крові і запобіжить розвитку некрозу. По можливості використовуйте протипролежневі матрац. Слідкуйте за тим, щоб ліжко завжди була сухою і чистою.
- Якщо запобігти виникненню пролежнів не вдалося, почніть лікування вже на першій стадії, коли цілісність шкірного покриву ще не порушена. Обробляйте почервоніння 10% камфорним спиртом. Слідкуйте за станом шкіри: вологе підсушуйте присипкою, суху змащуйте зволожуючим кремом.
- Якщо виникли поверхневі ушкодження шкіри, використовуйте місцеві антибактеріальні препарати. Також не зайвою буде обробка пошкоджень перманганатом калію або звичайною зеленкою. Добре допомагають спеціальні протипролежневі пов’язки і мазь «Солкосерил».
- На третій стадії пролежень виглядає як глибока рана. Якщо площа ураження невелика, можна впоратися з некрозом консервативними методами. Накладайте пов’язки з антибактеріальною маззю. Використовуйте засоби, що стимулюють репаративний процес, наприклад «Куріозин», «Трофодермін», «Метилурацил» та інші.
- При глибоких пошкодженнях м’яких тканин з утворенням порожнин, що витягають сухожилля і кістки, показано хірургічне лікування. Згодом перев’язки повинні проводитися щодня з використанням мазі «Іруксол», засобів, що поліпшують мікроциркуляцію, і протизапальних препаратів.
- Слідкуйте за тим, щоб харчування хворої людини було повноцінним. У щоденному раціоні має бути присутня білкова їжа, а також достатня кількість рідини.
Статті медичного характеру на Сайті надаються виключно в якості довідкових матеріалів і не вважаються достатньою консультацією, діагностикою або призначеним лікарем методом лікування. Контент Сайту не замінює професійну медичну консультацію, огляд лікаря, діагностику або лікування. Інформація на Сайті не призначена для самостійної постановки діагнозу, призначення медикаментозного чи іншого лікування. При будь-яких обставин Адміністрація або автори зазначених матеріалів не несуть відповідальності за будь-які збитки, що виникли у користувачів в результаті використання таких матеріалів.